Letní škola češtiny
Hledáme posily
Elektronický průvodce prváka po UHK ke stažení
Postav se na Star(t) - 24. 9. 2018
Socialia 2018 „Ohrožení jedince v současné společnosti“
Spojte se s námi!

Centrum jazykové přípravy pro cizince

Pedagogická fakulta University Hradec Králové nabízí každý rok zahraničním studentům možnost zapsat si kromě odborných předmětů také Češtinu pro cizince. V tomto akademickém roce 2017/18 byly vytvořeny dvě skupiny studentů. Do první skupiny byli zařazeni studenti, jejichž mateřský jazyk patří do skupiny slovanských jazyků. Čeština pro tyto studenty není obtížná a učí se ji rychle. Bývají sem zařazováni studenti např. z Polska, Ukrajiny či Ruska. Mnohem větší výzvou je čeština pro neslovanské studenty. Do této skupiny jsou zařazováni studenti ze všech koutů světa, např. z Německa, Španělska, Mexika, Koreji, Taiwanu aj. Studentům dělá velké potíže nejen výslovnost, ale také pochopení velmi bohaté flexe a konjugace. Nakonec ale vždy zúročí svojí píli a vytrvalost a jsou schopni zvládnout velmi jednoduché komunikační situace, např. představit se, zeptat se na cestu, objednat si v restauraci, zeptat se na cenu atd. Kromě jazykových dovedností se v hodinách klade důraz také na přátelskou atmosféru. A co si zahraniční studenti myslí o hodinách češtiny?

VybratTypNázevVytvořenVelikost
Veřejné dokumenty
4. 11. 2016
Interní dokumenty
4. 11. 2016

Nezobrazí-li se Vám dokumenty v této sekci znamená to, že nemáte dostatečná oprávnění nebo nejste přihlášeni, prosím přihlaste se pro přístup na tuto stránku.

Naposledy upraveno: Kučera Vlastislav, 7.3.2018 15:32