Startujeme s  Učit (se) spolu

2. října 2018 na PdF UHK byl pro oficiálně zahájen projekt s podtitulkem Učit (se) spolu (proklik na web: www.uhk.cz/ucitsespolu) zaměřený na rozvoj praktických kompetencí budoucích učitelů.  Díky finanční podpoře projektu Zkvalitňování vzdělávání budoucích učitelů na PdF UHK získá 38 studentů učitelství na dobu jednoho akademického roku příležitost absolvovat pedagogickou praxi v dosud nevídaném rozsahu i obsahu. Pravidelnou výuku studentů na praxi v tandemu s fakultním učitelem umocní reflektivní semináře, mentorská podpora, konzultace s didaktiky a supervize.

Akce, která přivádí ke spolupráci se studenty také 25 fakultních učitelů, 10 akademiků, 13 didaktiků, 13 mentorů 4 lektorů a 4 výzkumníky, si klade za cíl integrovat pedagogickou teorii s praxí a vystavět základy společenství všech odborníků, kteří se na profesní přípravě učitelů budou i v dalších letech podílet ve větším souladu a spolupráci.

Letní škola Učícího (se) týmu

Ve dnech 20. a 21. září vyvrcholila několikaměsíční příprava více než 50 pedagogů zapojených do projektu Učit (se) spolu na letní škole ve Dvoře Králové. V rámci společně strávených dvou dnů jsme podrobili reflexi vlastní pedagogická přesvědčení, zažili a trénovali konstruktivistickou výuku v pozici žáků i učitelů a velmi konkrétně se připravovali na blížící se setkání týmu a studentů. Tento čas byl naplněn nejen profesním zdokonalováním, ale také bližším poznáváním a utužováním celého týmu v rámci organizovaných aktivit i volné zábavy.

Všichni účastníci odjížděli s novými zkušenostmi, inspirací ze vzájemného učení, ale hlavně s příjemnou nedočkavostí vůči dalšímu kroku na cestě – setkání se studenty a odstartování reflektivních praxí.

Naposledy upraveno: Podlipná Jana, 4.10.2018 11:55