04.04.2017 - 30.05.2017

Vzpomínky na Itálii

Knihovna města Hradce Králové spolu se Společností přátel Itálie zvou na výstavu Vzpomínky na Itálii z tvorby studentů Univerzity Hradec Králové.

Obrazy a obrázky, které budou vystaveny ve výstavní síni Městské knihovny v Hradci Králové za podpory Společnosti přátel Itálie Hradec Králové, vznikaly v letech 2008 - 2015 na několika místech Apeninského poloostrova v rámci výuky Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, tedy v rámci tzv. Kurzu kresby a malby v přírodě.

Formáty děl i volbu techniky provedení specifikovaly osobité podmínky vládnoucí obvykle na cestách a krátkodobých pobytech.

Studenti a jejich pedagogové pobývali a malovali v Kalábrii (Mandatoriccio Mare , Rossano), ve Vieste, na ostrově Sardinie (Isola Rossa) a na ostrově Sicílie. Výtvarnou práci v terénu doplňovaly výjezdy za místními památkami, které obohacovaly znalosti získávané v učebnách, zejména v hodinách dějin výtvarného umění.

Vernisáž výstavy proběhne 5. dubna 2017 od 18.00 hodin

Výstava potrvá od 4. dubna do 30. května 2017 od 8.00 od 18.00 hodin ve Foyer 1. patra Centra celoživotního vzdělávání Knihovny města Hradec Králové, Wonkova 1262/1a

Vystava-obrazu-Vzpominky-na-Italii

Naposledy upraveno: Kučera Vlastislav, 24.3.2017 11:16