13.05.2019

  Ohlédnutí za Pedagogickými dny 2019-mezinárodní sekce

  Ve čtvrtek 28. března 2019 jsme v rámci programu Pedagogických dnů pro zahraniční hosty uspořádali ve spolupráci s Katedrou německého jazyka a literatury PdF exkurzi do Chrudimi.

  Součástí exkurze byla návštěva Muzea loutkářských kultur v renesančním Mydlářovském domě v blízkosti hlavního chrudimského Resslova náměstí.

  Dále jsme navštívili Muzeum barokních soch s unikátními zachráněnými barokními sochami z celého východočeského regionu.
  Nedílnou součástí byla komentovaná prohlídka centra města Chrudimi, s mnoha barokními sochami, kostelem Nanebevzetí Panny Marie, morovým sloupem z počátku 18. století, sochou Josefa Ressela, vynálezce lodního šroubu, nejslavnějšího rodáka a mnoho dalšího.

  Před hrozícím deštěm a chladným počasím jsme se schovali do stylové středověké restaurace Na Bídě.

  Exkurze se zúčastnilo 17 zahraničních hostů z 10 partnerských VŠ institucí a 7 zemí, vč. několika zahraničních studentů, kteří jsou v současné době na Pedagogické fakultě na výměnném zahraničním pobytu. 

  I přes nepříznivé a chladné počasí jsme strávili příjemný den a všichni hosté byli nadšeni, nejvíce je uchvátily loutky, prezentující nehmotné dědictví UNESCO a rovněž nádherné barokní sochy jako upoutávka k návštěvě dalších památek našeho regionu.
   
  Ráda bych tímto za Referát internacionalizace poděkovala kolegyním z Katedry německého jazyka a literatury PdF za spoluorganizaci a bezchybný průběh kulturních aktivit pro zahraniční hosty.
   
  Petra Nosková


 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Nosková Petra, 13.5.2019 10:32