Knižní veletrh 2018

Pozoruhodné tituly vzniklé na půdě univerzity a dalších třech desítek vydavatelství představil letošní knižní veletrh.

Veletrh pořádala 2. října 2018 Univerzitní knihovna ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UHK a Památníkem národního písemnictví v rámci 22. ročníku celostátní akce Týden knihoven.

Přinesl zajímavé přednášky a workshopy. Část programu veletrhu byla věnována i starým a vzácným tiskům.

Vrcholem bylo představení unikátní výroby faksimilie Žlutického kancionálu. Práce na listovací kopii velmi vzácného a nádherně zdobeného zpěvníku ze 16. století komentoval osobně její zhotovitel - žamberský knihař Jiří Fogl spolu se svým spolupracovníkem Vladimírem Benešem a ředitelem Památníku národního písemnictví Zdeňkem Freislebenem.

Veletrh zprostředkoval prostor pro setkání milovníků knih s nakladateli i zajímavými autory. Inspirativní byla debata se scénáristkou výpravného filmu Marie Terezie Mirkou Zlatníkovou.

Prostor dostaly i elektronické knihy. Jejich využití a dostupnost přiblížil Martin Kolman.

Prostory univerzity plné knih ještě obohatila výstava vzácných kancionálů, misálů, vazeb knih a výstava malovaných a prošívaných obrazů vytvořených technikou Art Quiltu na hedvábí.

Více fotografií naleznete v našem albu na facebooku

Další informace naleznete také na stránkách Univerzitní knihovny.

Naposledy upraveno: Kubařová Petra, 12.10.2018 0:42