16. 3. 2018

Jazyková typologie z kognitivní perspektivy na příkladu japonštiny

Jazykovědné sdružení, pobočka při Univerzitě Hradec Králové, si Vás dovoluje pozvat na přednášku, kterou prosloví vedoucí Semináře japonských studií z Centra asijských studií Filozofické fakulty Masarykovy univerzity Mgr. Jiří Matela, M.A., Ph.D., na téma Jazyková typologie z kognitivní perspektivy na příkladu japonštiny.

28. 2. 2018

5. zasedání AS PdF UHK

Předseda AS PDF UHK srdečně zve na 5. zasedání Akademického senátu PdF UHK, které se uskuteční 28. února 2018 od 13:00 v zasedací místnosti rektorátu.

21. 12. 2017

Přípravné kurzy PdF

Pedagogická fakulta pořádá přípravné kurzy k přijímacím zkouškám.

18. 10. 2017

Úspěch v TAČR

Kolegové z Katedry technických předmětů Doc. PaedDr. René Drtina, Ph.D., a Doc. Ing. Jaroslav Lokvenc, CSc., se umístili na předním místě v náročné soutěži aplikovaného výzkumu TAČR, Program Epsilon.

19. 7. 2017

Hradecké poklady

Věk nemusí být překážkou v aktivním životě. Dokazuje to projekt hradeckého magistrátu nazvaný Hradecké poklady.

21. 6. 2017

Promoce absolventů PdF

Naši absolventi včera, 20. června 2017 promovali v sále Filharmonie Hradec Králové.

15. 6. 2017

Muzejní noc 2017 v Galerii moderního umění v Hradci Králové

Pod rouškou noci a v duchu motta „Užij si umění“ otevřela v pátek 26. květen 2017 v rámci Muzejní noci své výstavní prostory uměnímilovným návštěvníkům Galerie moderního umění v Hradci Králové. Nejširší královéhradecká veřejnost si mohla při této příležitosti ve 4. patře GMU prohlédnout výstavu výtvarných prací studentů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové.

1. 6. 2017

Power and Exploitation

V prestižním nizozemském nakladatelství Brill vychází kniha doc. Tomáše Petráčka (Katedra kulturních a náboženských studií) s názvem Power and Exploitation in the Czech Lands in the 10th - 12th Centuries.

16. 5. 2017

O co přicházejí básnici

Vladimír Křivánek, profesor KČJL PdF UHK se podílel na natáčení pořadu české televize Historie.cz.

25. 4. 2017

26. koncert ZS1

25. 4. 2017 se na UHK v rámci rektorského dne nejen sportovalo, ale i muzicírovalo.

3. 4. 2017

25. ročník Pedagogických dnů předčil očekávání

Poslední týden v březnu proběhly Pedagogické dny. Jednalo se již o 25. ročník a termín konání vždy koresponduje se svátkem učitelů a oslavou narození J. A. Komenského. Letos bylo však důvodů k oslavě víc. Velkým jubileem je 120 let původní budovy Pedagogické fakulty, nynějšího děkanátu na náměstí Svobody. Děkan doc. František Vaníček představil nové motto První dáma Fakult UHK, které vychází z historického faktu, že Pedagogická fakulta byla první fakultou Univerzity Hradec Králové.

10. 1. 2017

Bicinia pro dvoje housle Prostor a čas

Koncem roku 2016 vyšel první svazek Bicinia pro dvoje housle Prostor a čas. Je součástí chystané edice Kritické vydání vybraných skladeb Jitky Snížkové, kterou na Hudební katedře připravují PhDr. Helena Karnetová a PhDr. Dana Soušková, Ph.D.

28. 11. 2016

Úspěch v GAČRu

Mgr. Jana Kostincová, Ph.D. z Katedry ruského jazyka a literatury uspěla ve velké vědecké konkurenci a získala tříletý projekt GAČR, v němž se bude zabývat ruskou transmediální poezií jako modelem literatury v postdigitální době. Blahopřejeme!