29. 7. 2017

Ars Poetica

Srdečně zveme na 14. ročník akce Ars poetica.

21. 6. 2017

Promoce absolventů PdF

Naši absolventi včera, 20. června 2017 promovali v sále Filharmonie Hradec Králové.

15. 6. 2017

Muzejní noc 2017 v Galerii moderního umění v Hradci Králové

Pod rouškou noci a v duchu motta „Užij si umění“ otevřela v pátek 26. květen 2017 v rámci Muzejní noci své výstavní prostory uměnímilovným návštěvníkům Galerie moderního umění v Hradci Králové. Nejširší královéhradecká veřejnost si mohla při této příležitosti ve 4. patře GMU prohlédnout výstavu výtvarných prací studentů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové.

2. 6. 2017

Textilní konfrontace III

Katedra výtvarné kultury a textilní tvorby srdečně zve na výstavu Textilní konfrontace III

2. 6. 2017

Nabídka kurzu logopedické prevence

Pedagogická fakulta UHK nabízí akreditovaný program celoživotního vzdělávání Kurz logopedické prevence zaměřený na podporu přirozeného rozvoje řeči dětí – primární logopedickou prevenci.

1. 6. 2017

Power and Exploitation

V prestižním nizozemském nakladatelství Brill vychází kniha doc. Tomáše Petráčka (Katedra kulturních a náboženských studií) s názvem Power and Exploitation in the Czech Lands in the 10th - 12th Centuries.

16. 5. 2017

O co přicházejí básnici

Vladimír Křivánek, profesor KČJL PdF UHK se podílel na natáčení pořadu české televize Historie.cz.

25. 4. 2017

26. koncert ZS1

25. 4. 2017 se na UHK v rámci rektorského dne nejen sportovalo, ale i muzicírovalo.

3. 4. 2017

25. ročník Pedagogických dnů předčil očekávání

Poslední týden v březnu proběhly Pedagogické dny. Jednalo se již o 25. ročník a termín konání vždy koresponduje se svátkem učitelů a oslavou narození J. A. Komenského. Letos bylo však důvodů k oslavě víc. Velkým jubileem je 120 let původní budovy Pedagogické fakulty, nynějšího děkanátu na náměstí Svobody. Děkan doc. František Vaníček představil nové motto První dáma Fakult UHK, které vychází z historického faktu, že Pedagogická fakulta byla první fakultou Univerzity Hradec Králové.

10. 1. 2017

Bicinia pro dvoje housle Prostor a čas

Koncem roku 2016 vyšel první svazek Bicinia pro dvoje housle Prostor a čas. Je součástí chystané edice Kritické vydání vybraných skladeb Jitky Snížkové, kterou na Hudební katedře připravují PhDr. Helena Karnetová a PhDr. Dana Soušková, Ph.D.

15. 12. 2016

Předvánoční koncert

13. prosince 2016 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové konal Předvánoční koncert PdF UHK.

28. 11. 2016

Úspěch v GAČRu

Mgr. Jana Kostincová, Ph.D. z Katedry ruského jazyka a literatury uspěla ve velké vědecké konkurenci a získala tříletý projekt GAČR, v němž se bude zabývat ruskou transmediální poezií jako modelem literatury v postdigitální době. Blahopřejeme!

21. 10. 2016

Winter school Design week ve slovinském Mariboru

Studentky 3. ročníku oboru Textilní tvorby z Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Lenka Szillerová a Markéta Netopilová se spolu s doc. M. A. Márii Fulkovou zúčastnily v rámci programu CEEPUS mezinárodních workshopů a přednášek Winter school Design week ve slovinském Mariboru.

17. 10. 2016

Týden pro inkluzi

17. října 2016 pořádaly Ústav primární a preprimární edukace a Katedra speciální pedagogiky a logopedie PdF UHK v rámci akce Týden pro inkluzi diskuzi s názvem O mýtech, představách a zkušenostech se společným vzděláváním.

10. 10. 2016

Katedra francouzského jazyka a literatury

Na základě schválení nového Statutu PdF UHK Akademickým senátem PdF UHK (21. 9. 2016) a Akademickým senátem UHK (5. 10. 2016) byla zřízena Katedra francouzského jazyka a literatury.

10. 9. 2016

Prezentace Pedagogické fakulty UHK na festivalu Jičín město pohádky

V dnech 8. - 10. 9. vedou studentky 3. ročníku bakalářského studia PdF UHK oboru Učitelství pro MŠ tvůrčí dílnu na festivalu – Jičín město pohádky pro děti předškolního věku, jejich rodiče a pedagogy pod vedením Vladimíry Hornáčkové z ÚPPE, PdF UHK a zároveň prezentují studium na PdF UHK.

18. 6. 2016

Pedagogická fakulta ocenila nadané studenty v soutěži SOČ

Ve dnech 17. - 18. června probíhala v Hradci Králové 38. Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Ocenění za Univerzitu Hradec Králové udíleli rektor univerzity prof. Josef Hynek a představitelé všech fakult.

12. 5. 2016

U3V v pohybu

Pro zájemce z řad posluchačů U3V připravila KTVS praktický seminář.

3. 3. 2016

Studentské prezentace oceněny

V úterý 23. února 2016 proběhla další z úspěšných akcí Centra pedagogického výzkumu s názvem "Studentská minikonference řešitelů SV 2015". Představili se v ní řešitelé projektů specifického výzkumu z loňského roku, kteří si připravili příspěvky s výsledky svých badatelských aktivit.

7. 1. 2016

Pedagogická fakulta podporuje umění a kulturu

Po dlouhých a náročných oboustranných jednáních mezi zástupci vedení Pedagogické fakulty a vedením trutnovské Galerie dochází ke spojení těchto, v regionu významných, subjektů.