10. 1. 2017

Bicinia pro dvoje housle Prostor a čas

Koncem roku 2016 vyšel první svazek Bicinia pro dvoje housle Prostor a čas. Je součástí chystané edice Kritické vydání vybraných skladeb Jitky Snížkové, kterou na Hudební katedře připravují PhDr. Helena Karnetová a PhDr. Dana Soušková, Ph.D.

15. 12. 2016

Předvánoční koncert

13. prosince 2016 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hradci Králové konal Předvánoční koncert PdF UHK.

28. 11. 2016

Úspěch v GAČRu

Mgr. Jana Kostincová, Ph.D. z Katedry ruského jazyka a literatury uspěla ve velké vědecké konkurenci a získala tříletý projekt GAČR, v němž se bude zabývat ruskou transmediální poezií jako modelem literatury v postdigitální době. Blahopřejeme!

21. 10. 2016

Winter school Design week ve slovinském Mariboru

Studentky 3. ročníku oboru Textilní tvorby z Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Lenka Szillerová a Markéta Netopilová se spolu s doc. M. A. Márii Fulkovou zúčastnily v rámci programu CEEPUS mezinárodních workshopů a přednášek Winter school Design week ve slovinském Mariboru.

17. 10. 2016

Týden pro inkluzi

17. října 2016 pořádaly Ústav primární a preprimární edukace a Katedra speciální pedagogiky a logopedie PdF UHK v rámci akce Týden pro inkluzi diskuzi s názvem O mýtech, představách a zkušenostech se společným vzděláváním.

10. 10. 2016

Katedra francouzského jazyka a literatury

Na základě schválení nového Statutu PdF UHK Akademickým senátem PdF UHK (21. 9. 2016) a Akademickým senátem UHK (5. 10. 2016) byla zřízena Katedra francouzského jazyka a literatury.

10. 9. 2016

Prezentace Pedagogické fakulty UHK na festivalu Jičín město pohádky

V dnech 8. - 10. 9. vedou studentky 3. ročníku bakalářského studia PdF UHK oboru Učitelství pro MŠ tvůrčí dílnu na festivalu – Jičín město pohádky pro děti předškolního věku, jejich rodiče a pedagogy pod vedením Vladimíry Hornáčkové z ÚPPE, PdF UHK a zároveň prezentují studium na PdF UHK.

18. 6. 2016

Pedagogická fakulta ocenila nadané studenty v soutěži SOČ

Ve dnech 17. - 18. června probíhala v Hradci Králové 38. Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Ocenění za Univerzitu Hradec Králové udíleli rektor univerzity prof. Josef Hynek a představitelé všech fakult.

12. 5. 2016

U3V v pohybu

Pro zájemce z řad posluchačů U3V připravila KTVS praktický seminář.

3. 3. 2016

Studentské prezentace oceněny

V úterý 23. února 2016 proběhla další z úspěšných akcí Centra pedagogického výzkumu s názvem "Studentská minikonference řešitelů SV 2015". Představili se v ní řešitelé projektů specifického výzkumu z loňského roku, kteří si připravili příspěvky s výsledky svých badatelských aktivit.

7. 1. 2016

Pedagogická fakulta podporuje umění a kulturu

Po dlouhých a náročných oboustranných jednáních mezi zástupci vedení Pedagogické fakulty a vedením trutnovské Galerie dochází ke spojení těchto, v regionu významných, subjektů.

4. 1. 2016

Nové stránky Žijeme PdF

Pedagogická fakulta připravila pro své zaměstnance, studenty, příznivce a spolupracující organizace a firmy nové stránky na Facebooku.