20. 7. 2017

Léto na PdF

Myslíte, že když studenti odjeli na prázdniny, chodby a učebny jsou prázdné? To je mylný předpoklad. Studentů je skutečně na budovách minimum, ale po chodbách stále někdo chodí a práce je dost.

19. 7. 2017

Hradecké poklady

Věk nemusí být překážkou v aktivním životě. Dokazuje to projekt hradeckého magistrátu nazvaný Hradecké poklady.

21. 6. 2017

Promoce absolventů PdF

Naši absolventi včera, 20. června 2017 promovali v sále Filharmonie Hradec Králové.

15. 6. 2017

Muzejní noc 2017 v Galerii moderního umění v Hradci Králové

Pod rouškou noci a v duchu motta „Užij si umění“ otevřela v pátek 26. květen 2017 v rámci Muzejní noci své výstavní prostory uměnímilovným návštěvníkům Galerie moderního umění v Hradci Králové. Nejširší královéhradecká veřejnost si mohla při této příležitosti ve 4. patře GMU prohlédnout výstavu výtvarných prací studentů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby Univerzity Hradec Králové.

2. 6. 2017

Nabídka kurzu logopedické prevence

Pedagogická fakulta UHK nabízí akreditovaný program celoživotního vzdělávání Kurz logopedické prevence zaměřený na podporu přirozeného rozvoje řeči dětí – primární logopedickou prevenci.

1. 6. 2017

Power and Exploitation

V prestižním nizozemském nakladatelství Brill vychází kniha doc. Tomáše Petráčka (Katedra kulturních a náboženských studií) s názvem Power and Exploitation in the Czech Lands in the 10th - 12th Centuries.

16. 5. 2017

O co přicházejí básnici

Vladimír Křivánek, profesor KČJL PdF UHK se podílel na natáčení pořadu české televize Historie.cz.

25. 4. 2017

26. koncert ZS1

25. 4. 2017 se na UHK v rámci rektorského dne nejen sportovalo, ale i muzicírovalo.

3. 4. 2017

25. ročník Pedagogických dnů předčil očekávání

Poslední týden v březnu proběhly Pedagogické dny. Jednalo se již o 25. ročník a termín konání vždy koresponduje se svátkem učitelů a oslavou narození J. A. Komenského. Letos bylo však důvodů k oslavě víc. Velkým jubileem je 120 let původní budovy Pedagogické fakulty, nynějšího děkanátu na náměstí Svobody. Děkan doc. František Vaníček představil nové motto První dáma Fakult UHK, které vychází z historického faktu, že Pedagogická fakulta byla první fakultou Univerzity Hradec Králové.

10. 1. 2017

Bicinia pro dvoje housle Prostor a čas

Koncem roku 2016 vyšel první svazek Bicinia pro dvoje housle Prostor a čas. Je součástí chystané edice Kritické vydání vybraných skladeb Jitky Snížkové, kterou na Hudební katedře připravují PhDr. Helena Karnetová a PhDr. Dana Soušková, Ph.D.

28. 11. 2016

Úspěch v GAČRu

Mgr. Jana Kostincová, Ph.D. z Katedry ruského jazyka a literatury uspěla ve velké vědecké konkurenci a získala tříletý projekt GAČR, v němž se bude zabývat ruskou transmediální poezií jako modelem literatury v postdigitální době. Blahopřejeme!