2. 6. 2019

Koncert k jubileu J. Snížkové

Součást Mezinárodního hudebního festivalu Letohrad.Vystoupí členové Filharmonie Hradec Králové a pedagogové PdF UHK.

20. 5. 2019

Dětský den

Pozvání zaměstnanců s dětmi na tradiční akci.

29. 4. 2019

Chcete veslovat jako v Oxfordu?

Veslařský klub v Hradci Králové má zájem založit skupinu vysokoškolského veslování. Přijďte si vyzkoušet něco nového!

5. 4. 2019

Pestrá mozaika Pedagogických dnů 2019

Přes dva tisíce účastníků přilákal různorodý program složený z řady přednášek, workshopů, výstav, koncertů, sportovních akcí a dalších aktivit.

3. 4. 2019

Ahoj Lipsko!

Česká republika byla hlavním hostem letošního knižního veletrhu v Lipsku.

11. 3. 2019

Umělci dvojí tváře

Hudebně-literárně-výtvarné pásmo žáků věnované známým uměleckým osobnostem německého, ruského a českého původu, jejichž umělecký záběr se neomezoval pouze na jednu činnost.

12. 2. 2019

Pedagogické dny

Zajímavé přednášky, workshopy, konference, diskuze i doprovodný program. Přijďte!

12. 2. 2019

Grafika roku 2018

Ocenění za nejlepší soudobou českou grafickou tvorbu získala také naše studentka Alžběta Dvořáková.

5. 2. 2019

Fragmenty v Senátu

Výstava doc. Vlastimila Vodáka, pedagoga KVKTT PdF UHK, a jeho manželky Radky Vodákové ve výstavní síni Senátu PČR.

1. 2. 2019

Dialog kultur opět přilákal

Na konferenci Katedry ruského jazyka a literatury PdF UHK se svými příspěvky vystoupilo 50 lingvistů, literárních vědců a didaktiků.

21. 1. 2019

Pokoje 2018

Na 7. ročníku přehlídky mladého umění POKOJE vybraných ateliérů českých vysokých uměleckých škol, která proběhla 9. - 18. 11. 2018 v Kampusu Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, získali hlavní cenu poroty studenti UHK Pedagogické fakulty, oboru Grafická tvorba – Multimédia Kateřina Klapková a Vu Duc Minh.

5. 11. 2018

Volby do Akademického senátu UHK

Akademický senát Univerzity Hradec Králové vyhlásil dle Volebního a Jednacího řádu AS UHK doplňovací volby za Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové do Akademického senátu UHK, a to v rámci volebního období stávajícího AS UHK, které končí v prosinci 2019, na jedno uvolněné senátorské místo ve studentské komoře AS UHK.

12. 10. 2018

Erasmus tvýma očima

Vyhlašujeme fotografickou soutěž MŮJ ERASMUS. Ukažte nám, jak vidíte svůj Erasmus vy!

4. 10. 2018

Knižní veletrh 2018

Pozoruhodné tituly vzniklé na půdě univerzity a dalších třech desítek vydavatelství představil letošní knižní veletrh.

10. 9. 2018

Číňané se u nás učí česky

26 studentů z čínské univerzity Zhejiang Wanli převzalo v pátek 7. září 2018 během slavnostního ukončení letní školy češtiny zasloužený certifikát. Druhý ročník letního intenzivního kurzu češtiny pro cizince, který pořádala Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové, se vydařil.

29. 8. 2018

KRJL rozvíjí spolupráci s partnerskou MPGU v Moskvě

V rámci realizace projektu Interní grantové soutěže se Mgr. Jaroslav Sommer společně s Vojtěchem Jedličkou setkali s doc. Sergejem Alexejevičem Zasorinem, ředitelem Institutu cizích jazyků Moskevské pedagogické státní univerzity.

14. 6. 2018

Jednání děkanů pedagogických fakult s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy a předsedou vlády

Dne 14. června 2018 proběhlo v Praze jednání děkanů pedagogických fakult s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou a předsedou Vlády ČR Andrejem Babišem. Po nedávném jednání vlády, na kterém byla přidělena významná finanční pomoc regionálnímu školství a lékařským fakultám veřejných vysokých škol na zajištění výuky programu všeobecné lékařství, bylo tentokrát na pořadu dne jednání o podmínkách přímo na samotných pedagogických fakultách.

2. 5. 2018

Úspěchy KAJL

Dizertační práce dr. Jana Suka byla oceněna mezinárodní Společností pro současné anglické divadlo a drama

13. 4. 2018

Memorandum o spolupráci

Dne 13. dubna 2018 bylo mezi Pedagogickou fakultou UHK a Agenturou pro sociální začleňování, která spadá pod Úřad vlády ČR, podepsáno memorandum o spolupráci.

29. 3. 2018

Ohlédnutí za 26. ročníkem Pedagogických dnů

Letošní ročník Pedagogických dnů proběhl kvůli Velikonočním svátkům v netradičním čase, od 19. do 23. března 2018, tedy o týden dříve, a kvůli stále nevzdávající se zimě i v netradičním počasí. To však nemělo žádný vliv na návštěvnost největší akce Pedagogické fakulty UHK. Právě naopak, tento ročník si budeme pamatovat jako jeden z nejnavštěvovanějších.

18. 10. 2017

Úspěch v TAČR

Kolegové z Katedry technických předmětů Doc. PaedDr. René Drtina, Ph.D., a Doc. Ing. Jaroslav Lokvenc, CSc., se umístili na předním místě v náročné soutěži aplikovaného výzkumu TAČR, Program Epsilon.