O katedře

Katedra anglického jazyka a literatury zajišťuje výuku anglistiky v celé řadě oborů prezenčního studia a v rámci celoživotního vzdělávání pedagogických pracovníků.

bakalářské obory
Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání (již jen na dostudování stávajících studentů)
Cizí jazyky pro cestovní ruch - anglický jazyk
navazující magisterský obor
Učitelství pro 2. stupeň ZŠ - anglický jazyk a literatura
magisterský obor
Učitelství pro 2. stupeň základních škol - anglický jazyk a literatura

Výuku na katedře zajišťuje kvalitní tým akademických pracovníků specializovaných na nejrůznější obory lingvistického, literárního a didaktického bádání. Studentům je k dispozici příruční knihovna západní filologie s nabídkou odborné literatury v anglickém i francouzském jazyce. Výuka probíhá v učebnách z velké části vybavených moderní multimediální technikou.

Katedra pořádá mezinárodní konferenci Hradec Králové Anglophone Conference a vydává časopis Hradec Králové Journal of Anglophone Studies.

Katedra anglického jazyka a literatury je v současné době sídlem regionální centra profesní organizace Asociace učitelů angličtiny České republiky.

V rámci katedry pracuje Oddělení francouzského jazyka a literatury. Informace o studiu francouzského jazyka a činnosti Oddělení francouzského jazyka a literatury poskytuje samostatná sekce webových stránek.

Katedra disponuje i příruční knihovnou.

Výpůjční doba

Pondělí 18:00 – 19:30

Středa 15:30 – 18:00

Pátek 11:30 – 12:00 (pouze pro celoživotní vzdělávání)

Kontakt

a: Budova E, místnost 52050
e: andrea.liberska@uhk.cz 
t: (+420 49 333) 1528

 

 

Naposledy upraveno: Pištora Michal, 21.1.2016 12:19