Chceš se svými spolužáky posnídat s děkanem? Zaregistruj se!
Rozjeď svou budoucnost s FIMkou.
ReactiveMeetups Hradec Králové | 29. 3. 2017 od 18.00 | J3
Hlasuj pro FIMku do 31. 3. 2017! I Tvůj hlas může rozhodnout.
Přijďte na setkání se zajímavými odborníky z mezinárodních firem
S FIMkou do světa? Proč ne. Navštivte nový web mobilit FIMky.
    14.01.2015

Tradice zeměpisných úterků pokračuje…

Zásluhou výtečného pedagoga a světoběžníka docenta Štyrského z katedry rekreologie a cestovního ruchu FIM měli možnost studenti i další zájemci podívat se prostřednictvím zajímavých přednášek po světě.

První akcí cestovatelů uplynulého zimního semestru bylo setkání se slečnou Petrou Macákovou. Terapeutka žijící v Indii vedla zajímavou rozpravu o kultuře a stravovacích zvyklostech v posvátném městě Rishikesh. V listopadu se pak zásluhou naší bývalé studentky Kláry Vackové, která moderovala setkání se dvěma dobrovolnicemi národnosti Karenů Nan Thazin a Aye Aye Mon, diskutovalo nad problémy současné Barmy. Následovala velmi aktuální přednáška, kterou autor profesor Dršata nazval S kolem kolem Araratu a tureckým Kurdistánem. Jeho zážitky a fotografie posluchače uchvátily a inspirovaly k úvaze o těžké situaci uprchlíků ze Sýrie, Iráku i o boji kurdských pešmergů proti teroristům Islámského státu.

V letním semestru se můžeme těšit na krásy Indie s ing. Kalousem a ing. Opitz. Pan profesor Dršata slíbil pokračování své cesty po Arménii a ing. Kalous má připravenou i čarokrásnou Gruzii.
    Podrobnosti k avizovaným přednáškám včas sdělíme.

Zveme srdečně  i vás!

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 9.7.2015 16:48