Pro tři nejlepší týmy ceny za 110 000 Kč
Těšíme se na Vás!
Pracovní stáže kamkoli po Evropě s finanční podporou FIMky
Zveme Vás na Hradecké ekonomické dny 2018
S FIMkou do světa? Proč ne. Navštivte nový web mobilit FIMky.
    09.06.2016

Studenti zvládli roli úspěšných finančníků

Nejen vyzkoušet si investovat milion nabízel uplynulý ročník vzdělávacího programu StudentBroker.

Fio banka a RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů vždy na začátku zimního a letního semestru spustí interaktivní vzdělávací program StudentBroker (www.studentbroker.cz) pro vysoké školy. Ten je založen na možnosti reálného investování s fiktivními finančními prostředky do českých i zahraničních akcií a derivátů.

I v tomto ročníku dostal každý student virtuální milión korun, který mohl investovat a co nejefektivněji budovat své portfolio cenných papírů. Dále si studenti mohli vyzkoušet obchody s komoditními deriváty US futures, a tak získat neocenitelnou praktickou zkušenost z oblasti investování.

Nejúspěšnějším studentem Univerzity Hradec Králové se v akciové části stal Jakub Macháček, který se umístil na 5. místě, když se mu podařilo zhodnotit své akciové portfolio o 8,8 %. Student Jan Štěpánek exceloval v derivátové části. Umístil na celkovém 1. místě po zhodnocení derivátového portfolia o skvělých 135 %. Jako odměnu získal tablet Samsung Galaxy.
    Dařilo rovněž skupině Spravce UHK, která v akciové části obsadila 1. místo a v derivátové se pak umístila na celkovém 3. místě mezi skupinami.

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 9.6.2016 9:28