Kam na vejšku? Tvé rozhodnutí = Tvá budoucnost.
Těšíme se na vás!
UHK International Day | 21. 11. 2018 | Jak na studium v zahraničí
Přidej se i Ty!
Příběhy a trendy firem a osobností | AULA OSV
Studentská konference | 28.11. 2018 od 10.00 hod. | J1 | vstup zdarma
    16.03.2015

Student FIM úspěšně investoval milión

Fio banka, a.s. a RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. vyhodnotila ve spolupráci s Fakultou informatiky a managementu uplynulý ročník soutěže vzdělávacího programu StudentBroker.

V zimním semestru akademického roku 2014/15 bylo zapojeno 10 vysokých škol.

Každý student dostal v programu virtuální milión korun, který mohl investovat do českých i zahraničních akcií a co nejefektivněji budovat své portfolio cenných papírů.
    V další části investiční platformy bylo připraveno 50 000 USD, se kterými si studenti mohli vyzkoušet obchody s komoditními deriváty US futures.

Studentům FIM se v podzimním kole dařilo, když se stali nejúspěšnější skupinou v akciové části a ve stejné části mezi jednotlivci obsadili celkové 2. a 4. místo.

V rámci akciové části se podařilo studentovi oboru management cestovního ruchu Šimonovi Smutnému umístit na skvělém 2. místě, zhodnotil investici jednoho milónu na 1.220.334 Kč.
    K aplikaci studentbroker jsem se dostal prostřednictvím nepovinného předmětu Burzy a finanční trhy na FIM. Vzhledem k tomu, že obchoduji i reálně, ale s menšími částkami, rozhodl jsem se využít této příležitosti a obchodovat s částkami, které už dávají trochu smysl a případný zisk je zajímavý.
    Tuto zkušenost s živým investováním hodnotím velmi pozitivně a přínosně, každý kdo se o investování zajímá, ale nemá dostatek svých prostředků, by si měl tuto aplikaci vyzkoušet a získat cenné zkušenosti,
    “ říká Šimon Smutný.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 9.7.2015 16:49