Nabízíme nový kurz | přihlášky do 7. 10. | zdarma
Program průběžně doplňujeme!
Co se prváci dozvěděli na své první přednášce?
Součástí je konference a soutěž eLearning 2018
Pár dobrých rad a informací pro nováčky.
    10.04.2018 - 10.04.2018

Rešeršní dovednosti a překlad do nemateřského jazyka - přednáška

Zveme vás na přednášku PhDr. Davida Mračka, Ph.D., z Ústavu translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Přednáška se bude konat
    10. 4. 2018
    od 9:55 do 11.25 hod. v učebně J3.

První část přednášky se soustředí na rešeršní dovednosti překladatele. Studenti se seznámí s tím, co všechno by měl překladatel ověřovat při překladu literárních i neliterárních textů a jaké zdroje jsou mu k dispozici (základní seznámení s nástrojem Google NGram, Českým národním korpusem aj.).

Druhá část přednášky se týká překladu do cizího jazyka. Na výsledcích nedávné studie provedené za účasti studentů překladatelství i profesionálních překladatelů ukážeme, v čem spočívají hlavní obtíže překladu do nemateřského jazyka a jaké jsou nejčastější gramatické a stylistické chyby v překladech z češtiny do angličtiny.

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 27.3.2018 12:5