Pro tři nejlepší týmy ceny za 110 000 Kč
Těšíme se na Vás!
Pracovní stáže kamkoli po Evropě s finanční podporou FIMky
Zveme Vás na Hradecké ekonomické dny 2018
S FIMkou do světa? Proč ne. Navštivte nový web mobilit FIMky.
    09.11.2015

Nová monografie se věnuje konceptuálnímu modelování ve výpočetní imunologii

Autorkou monografie „Conceptual Modelling in Computational Immunology“ je odborná asistentka Katedry informačních technologií Fakulty informatiky a managementu Ing. Martina Husáková, Ph.D.

Téma monografie vychází z již několikaletého odborného zaměření autorky na problematiku tzv. výpočetní imunologie, které se jí v monografii podařilo vhodně propojit s dalšími tématy jejího odborného zájmu, a to zejména s problematikou ontologií a agentového modelování. Hlavním cílem monografie bylo, jak uvádí autorka v anotaci knížky, představit konceptuální jazyky a přístupy, zaměřené na modelování různých biologických procesů. Autorka v monografii zkoumá zejména možnosti využití jazyka AML (Agent Modelling Language) ke konceptualizaci vybraných imunitních procesů.

Monografie vznikla za podpory projektu OP VpK CZ.1.07/2.3.00/30.0052 „Rozvoj výzkumu a vývoje na Univerzitě Hradec Králové za účasti postdoktorandů.“

Knížka vychází v nakladatelství Tomáš Bruckner, Řepín – Živonín, v řadě Academic Series, a je k zakoupení např. na stránkách internetového obchodu Amazon, Barnes and Noble, Book Depository nebo Wisepress.

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 9.11.2015 10:56