Zveme vás na setkání s úspěšnými | 30.11.2017 od 10.45 | AULA OSV
FIM UHK | posluchárna J1 | vstup zdarma | registruj se
Přijď podpořit náš tým!
Zveme Vás na Hradecké ekonomické dny 2018
S FIMkou do světa? Proč ne. Navštivte nový web mobilit FIMky.
    30.06.2016

Nadějní programátoři se utkali na akademické půdě FIMky

Letošní 30. ročník Ústředního kola Soutěže v programování se konal ve dnech 24. - 26. 6. 2016 na akademické půdě FIM UHK.

Nad touto akcí, která je organizována Národním institutem pro další vzdělávání (NIDV), převzal záštitu děkan doc. Ing. Václav Janeček, CSc. Více než 80 soutěžících se do ústředního kola probojovalo na základě výsledků dosažených v krajských kolech.

Soutěžící řešili zadanou úlohu v časovém limitu v některém z programovacích jazyků v několika kategoriích. O kvalitě jejich výkonu rozhodla odborná porota.

Kromě jiného byly uděleny i ceny Fakulty informatiky a managementu UHK. Cenu děkana FIM UHK  (2000 Kč) si odnesl Martin Prokopič z Dvořákova gymnázia Kralupy n. Vlt., certifikáty opravňující k přijetí do bakalářského oboru Aplikovaná informatika a Informační managment bez přijímacího řízení a zdarma obdrželi studenti: Josef Gajdůšek, Delta – SŠ informatiky a ekonomie Pardubice, Jakub Lukeš z Gymnázia Nad Alejí, Praha 6 a Tat Dat Duong z Wichterlova gymnáziua v Ostravě-Porubě.

Předseda ústřední poroty Jiří Kosek říká: "Když se letos finále soutěže v programování po třinácti letech přesouvalo na FIM, měl jsem jako správný informatik obavy -- systém, který funguje, je lepší nechat být, aby se do něj nezanesly nové chyby. Mýlil jsem se na plné čáře. Spolupráce s fakultou byla naprosto bezproblémová, technika fungovala a všichni pracovníci i studenti, kteří se na organizaci podíleli, byli naprosto profesionální a vstřícní. Na fakultě s takovou atmosférou a přístupem musí být radost studovat."

Více o soutěži zde a zde.

Fotogalerie zde.

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 30.6.2016 14:27