Nechte se rozhýbat Nocí vědců na FIMce
Těšíme se na Vás!
Pracovní stáže kamkoli po Evropě s finanční podporou FIMky
Zveme Vás na Hradecké ekonomické dny 2018
S FIMkou do světa? Proč ne. Navštivte nový web mobilit FIMky.
    25.11.2016

Modrá fakulta opět daruje krev

I letos vyzvala studentská komora Akademického senátu FIM UHK k dárcovství krve.

Akce byla zahájena 14. 11.  a potrvá do středy 30.11. 2016, kdy je naplánován poslední odběr. Celkem si zájemci mohli vybrat z devíti termínů, které pro ně organizační tým pod vedením Vladimíra Horáka v Transfuzní stanici Fakultní nemocnice v Hradci Králové zajistil.

Pokud ještě váháte, zda se přidat (termíny), nabízíme Vám zkušenost dvou studentek, které odvahu našly. Nejen jim, ale i ostatním dárcům patří velký dík.

"Jmenuji se Monika Grofová a studuji Finanční management. Krev jsem ještě nikdy nedávala a popravdě to byla jedna z věcí, které jsem se bála. Řídím se však pravidlem, že strachu z čehokoliv se člověk zbaví jen tehdy, překoná-li sám sebe a do té věci se pustí. Díky této organizované akci pro mne bylo snazší se "rozhoupat" a jít poprvé krev darovat.

Přišla jsem do nemocnice kolem 8 hodiny ráno a postupně jsem prošla kartotékou, laboratoří a ambulancí, kde byli všichni ohromně milí a ochotní a vše mi detailně vysvětlili. Samotný odběr proběhl bez problémů, ani trochu nebolel a trval (v mém případě) asi 6 minut. Sestřičky mne po něm obezřetně hlídaly. Prostředí i personál tedy hodnotím více než pozitivně!

Po této zkušenosti jsem zjistila, že darování opravdu nic není a chci v dárcovství rozhodně dál pokračovat. Nikdy nevíte, komu tím zrovna můžete pomoci."

"Jmenuji se Michaela Oliveriusová a na FIM studuji obor Management cestovního ruchu. Již dříve jsem uvažovala o darování krve, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlala. Když jsem ale uviděla plakát s informací o odběru, řekla jsem si, že už bych to mohla zkusit. Prostředí Transfuzního oddělení bylo moc příjemné, personál byl profesionální a milý, a odběr proto probíhal tak, jak měl.

V budoucnu budu na odběry určitě chodit pravidelně, protože to je jednoduchý způsob, jak pomáhat dalším lidem."

Na snímku zleva: Michaela Oliveriusová a Monika Grofová

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 25.11.2016 13:14