Zveme vás na setkání s úspěšnými | 30.11.2017 od 10.45 | AULA OSV
FIM UHK | posluchárna J1 | vstup zdarma | registruj se
Zveme Vás na Hradecké ekonomické dny 2018
S FIMkou do světa? Proč ne. Navštivte nový web mobilit FIMky.
    17.02.2017

Hradecké ekonomické dny nabídly zajímavé osobnosti i témata

I letošní ročník mezinárodní vědecké konference „Hradecké ekonomické dny“ přilákal mnoho významných odborníků z oblasti ekonomie a managementu.

Akci uspořádala ve dnech 31.1. – 1.2. 2017 Katedra ekonomie a Katedra managementu FIM UHK.
    Konference se stala platformou pro prosazení myšlenky komunikace a kooperace vědců z různých oborů s experty z praxe.

Hlavní referáty přednesli odborníci z akademického prostředí i sféry praxe. Prvním byl Ing. Radek Urban, ředitel odboru restrukturalizace ČNB s přednáškou „Bail-in as a game-changer in the recovery  and resolution Framework“, dále pak doc. Ing. Jaroslav Sixta, Ph.D., ředitel sekce makroekonomických statistik z ČSÚ s  tématem „Současné trendy v makroekonomické statistice“. Následně  Ph.D. Agnieszka Tarnowskaz a Ing. Ivan Soukal, Ph.D.,  seznámili  účastníky konference s problematikou změn cen v oblasti zemědělské výroby v České republice a Polsku.

Konference se setkala s pozitivními ohlasy z řad akademiků i studentů. Mgr. Jaroslav Kacetl, Ph.D., z pořádající Univerzity říká: "Vnímám konferenci jako neobyčejnou příležitost setkat se s kolegy z jiných českých i zahraničních univerzit. Nejen úvodní přednášky byly pro mne velice podnětné. Konference nabízí vynikající příležitost zejména pro mladé vědecké pracovníky, kteří se mohou zocelit ve vedení přednášek před širokým a kritickým publikem, navíc si procvičí anglický jazyk.“ Své vyjádření k jednání v sekcích přidává Ing. Marta Martinová: „Velice zajímavá byla například prezentace  Ing. Romana Klímy, který hovořil o příležitostech programu týkajícího se evropských dotací a spolupráce České republiky s Polskem, nebo také Slovenskem“.

Petra Marešová, vedoucí katedry ekonomie

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 17.2.2017 15:31