15.03.2018

Den π na FIM aneb matematika dokáže bavit

Již šestým rokem uspořádala Katedra informatiky a kvantitativních metod pro příznivce nejen čísla π zajímavé setkání.

Program akce, která se konala 13.3.2018, se skládal ze dvou bloků. Zájemci z řad středoškoláků, ale i studentů univerzity, měli nějdříve možnost vyslechnout přednášku s názvem π na fraktály nestačí docenta Pražáka a následně objevovat během workshopu pod vedením dr. Havigera Tajnosti kvadratické.

"Program byl rozmanitý, zajímavý a přínosný. Měli jsme možnost zažít něco odlišného od normálních hodin matematiky ve škole. Akci vnímám velmi pozitivně a jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět mnoho nových informací, o kterých jsem ani netušila, že existují!", říká Karolína Lexová, studentka 3. ročníku Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína v Hradci Králové.

Podrobnosti čtěte v Telegrafu.

Naposledy upraveno: Palánová Věra, 15.3.2018 9:43