Co Vás zajímá?
Přijďte na slavnostní prezentaci unikátní knihy
Rekonstrukce smutečního pochodu za Jana Palacha
Musíte vidět: dokument o záchraně broumovského kláštera
Pořiď si FFree index FF UHK
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové

Erasmus - studijní pobyty

 


Erasmus studijní pobyty 2018/2019

Nabízíme vyšší stipendia!


Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové vyhlašuje 3. kolo výběrového řízení na Erasmus+, studijní pobyt je plánován na letní semestr akademického roku 2018/2019.

Seznam partnerských univerzit naleznete pro deadline 7.10. zde a 20.10. zde.

Důležité: Stipendia byla programem Erasmus+ oproti loňskému roku navýšena, navíc dostanete příspěvek od FF ve výši 120 EUR/měsíc pobytu.

Zájemci zašlou do 7. října 2018 respektive do 20. října 2018 (viz dokumenty uzávěrka přihlášek do)  na marketa.machacova@uhk.cz následující dokumenty:

  • Přihlášku (ke stažení na webu Zahraničního oddělení) – formát MS Excel, název souboru Přihláška_jméno_příjmení
  • Motivační dopis - rozsah max. 1 A4, adresován vedoucímu výběrové komise – dr. Zdeněk Beran, v NJ pro německy mluvící země, ve FJ pro Francii, v ŠJ pro Španělsko, v ČJ pro Slovensko, ostatní země AJ; formát pdf, název souboru MD_jméno_příjmení
  • Životopis – rozsah max. 2 A4, formát pdf; v NJ pro německy mluvící země, ve FJ pro Francii, v ŠJ pro Španělsko, v ČJ pro Slovensko; název souboru  CV_jméno_příjmení
  • Výpis studijních výsledků – ze systému STAG, formát pdf, název STAG_příjmení
  • Předmět emailu: Přihláška Erasmus studium
  • Dokumenty jsou přijímány výhradně elektronicky a ve správných formátech.

 

Výběrové řízení – každý uchazeč obdrží email s přesným termínem a časem pohovoru.

Kritéria výběru studentů: jazyková vybavenost, kvalita motivačního dopisu, dosavadní studijní výsledky, propojení studijního pobytu s oborovým zaměřením uchazeče, kvalita ústní prezentace uchazeče.

 

V případě dotazů se prosím obracejte na Mgr. Markétu Machačovou (marketa.machacova@uhk.cz, 493 331 218), kancelář Zahraničního oddělení FF UHK – 2. patro budovy FF. 


Dojmy studentky Andrey Nýčové, která svůj ERASMUS studijní pobyt strávila daleko na severu v Nord Univeristy v Bodu:


"Nejzvláštnějšími zážitky z Norska jsou rozhodně první týdny polární noci a polárního dne, kdy se slunce buď ani nevyšplhá nad hory, a proto téměř není denní světlo nebo kdy se naopak při západu za obzor jen krátce odrazí od hladiny moře a znovu vychází a nikdy tedy není tma. Druhým jevem, který vám sebere dech, a zároveň poslední věcí, kterou bych chtěla zmínit, protože se jí nic jiného nevyrovná, je polární záře, která za polární noci přetíná oblohu jako světle zelený mihotavý most, nebo v zelných, růžových a fialových a vzácně i červených barvách vystřeluje ve spirálách a za minuty zase mizí."


Zážitky a názory Erasmus studentů si nově můžete přečíst i na webu http://www.svetaznalec.cz/Dokumenty


VybratTypNázevVytvořenVelikost
Veřejné dokumenty
29. 11. 2016 
Interní dokumenty
29. 11. 2016 

Nezobrazí-li se Vám dokumenty v této sekci znamená to, že nemáte dostatečná oprávnění nebo nejste přihlášeni, prosím přihlaste se pro přístup na tuto stránku.

Naposledy upraveno: Machačová Markéta, 2.10.2018 15:43