Co Vás zajímá?
Studuj na FF UHK
Přípravný kurz historie začíná 16. března 2018
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové
Sbírejte body k přijímačkám už teď!
Zeptej se svých budoucích kolegů!
FF UHK má ve svém týmu řadu zahraničních odborníků

Příměstský tábor
Chytré léto s FFildou

Příměstský tábor Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové 

21. - 25. srpna 2017

KAPACITA PŘÍMĚSTSKÉHO TÁBORA JE NAPLNĚNA, JIŽ NENÍ MOŽNÉ DĚTI HLÁSIT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.


Rádi byste zajistili svým dětem zábavný program na poslední dny prázdnin, který je zároveň pomalu připraví na nástup do školy? Jsou Vaše děti zvídavé, rádi se učí nové věci, ptají se a objevují svět kolem sebe? Právě pro ně je určen příměstský tábor, který letos poprvé Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové pořádá. Tábor bude zaměřen na aktivity spojené se společenskými vědami a historií. 

Nemusíte se však bát, že náplní tábora bude studium v učebnách našich fakult nebo dokonce psaní testů či skládání zkoušek. Pro účastníky je připraven bohatý interaktivní program zaměřený na spoustu zajímavých oblastí lidského života, činností a vědění, při kterém budou tvořit, pátrat, učit se hrou nebo třeba sportovat. 
 • Tábor je určený dětem ve věku od 6 do 12 let.
 • Je možné děti hlásit pouze na celý týden. 
 • Program tábora je vždy od 8 do 16 hodin. 
 • Děti je možné na tábor vodit od 7.30 hodin a vyzvedávat do 17 hodin. Místo setkání bude určené v programu daného týdne. 
 • Po celou dobu konání tábora bude zajištěn odborný zdravotnický a pedagogický dohled. 
 • Cena pro děti rodičů nezaměstnaných na UHK: 1.500 Kč za prvního sourozence; 1.200 Kč za druhého sourozence; 1.000 Kč za třetího sourozence
 • Cena pro děti rodičů zaměstnaných na UHK: 1.200 Kč za prvního sourozence; 1.000 Kč za druhého sourozence; 800 Kč za třetího sourozence
 • V ceně je oběd ve školní jídelně v Hradecké ulici, která sousedí s univerzitním kampusem Na Soutoku a vaří pro žáky základních a středních škol i studenty a zaměstnance Univerzity Hradec Králové. Součástí oběda je polévka, hlavní jídlo (výběr ze dvou jídel), nápoje a ovoce/zelenina. V případě výletů mimo centrum města budou zajištěny obědové balíčky a nápoje po celý den. V ceně je též doprava na výlety (1x autobus do Hoděšovic a zpět, 1x autobus do Všestar a zpět) a materiál pro realizaci aktivit.
 • V ceně nejsou svačiny pro děti. Prosíme o vybavení dítěte dopolední a odpolední svačinou, které budou vždy uloženy do lednice. Nápoje po celý den budou zajištěny, nicméně doporučujeme děti vybavit malou (0,5litrovou) lahví, do které jim budeme moci pití, zejména při výletech do přírody, doplňovat.
 • Přihlášení dětí na tábor: Pro přihlášení dítěte, prosíme, vyplňte online registrační formulář níže. Při výběru týdne volte, prosíme, výhradně "první týden (21. - 25. srpna 2017). Po zaslání přihlášky obdržíte potvrzení jejího přijetí na Univerzitě Hradec Králové. Následně Vám zašleme e-mailem údaje pro platbu příměstského tábora. Úhrada se bude konat formou bankovního převodu na účet UHK s přiděleným variabilním symbolem. Nutné je do poznámky příkazu k úhradě uvést jméno účastníka tábora.
 • Doporučené vybavení dětí (ideálně donesené v batohu): 2x svačina; 0,5litrová lahev; opalovací krém; sluneční brýle; pokrývka hlavy; repelent (především při dnech, kdy budou v přírodě, tedy středa a pátek); pláštěnka; 2x jízdenka na MHD či městská karta (v úterý); léky, pokud dítě nějaké užívá.  
 • Kontaktní osoba: Mgr. Lenka Kašparová - e-mail: lenka.kasparova.1@uhk.cz; tel.: 493 331 217
Celý týden budou malí detektivové pátrat po tajemném FFildovi, a tak se dostanou na nejrůznější tajemná místa, budou muset splnit řadu nelehkých úkolů a odhalí spoustu zajímavých věcí. Děti zažijí imatrikulaci i závěrečnou promoci. Půjdou po stopách pračlověků, zachrání lexikon dějin, vyzkouší si vysílání v rozhlase, zasportují při dětské olympiádě, setkají se se zahraničními studenty až v lesích vystopují FFildu. Vše má ale na vysoké škole svůj řád, a proto se celý program Chytrého léta s FFildou bude řídit Harmonogramem akademického léta. 

  Dopoledne Odpoledne
Pondělí   Dětská imatrikulace
Seminář práce s Lexikonem dějin
Lekce stopování historie města
Úterý Exkurze do rozhlasového a televizního studia Stáž v dětské OSN
Středa Kolokvium "Jak se stát malým archeologem" Praktické cvičení na téma "Zemědělci a lovci"
Čtvrtek Antická univerziáda Kulturní proseminář se zahraničními studenty
Pátek Kurz odvahy "Kdo se bojí, nesmí do lesa"

Státní závěrečné zkoušky z Táborových věd
Dětská promoce


Podrobnosti k programu

Pondělí

Setkání (7.30 - 8.00): Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331)
Vyzvedávání dětí (16.00 - 17.00): Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331)

1) Dětská imatrikulace - uvítání dětí na akademické půdě bude se vším všudy. Předstoupí před vážené akademiky v talárech a složí slib slušného chování na pedelské žezlo. Tímto se stanou studenty oboru Táborové vědy. Rodiče se slavnostního zahájení tábora samozřejmě mohou účastnit.
2) Seminář práce s Lexikonem dějin - kdo by neznal Saxanu! Možnost čarovat i právo vymazat něco či někoho z dějin mají pouze archiváři a studenti oboru Táborové vědy. Ve Státním a okresním archivu v Hradci Králové se proto bude kouzlit, tvořit a pátrat po stopách minulosti i tajemného FFildy, o jehož úkrytu děti dostanou první incidii. 
4) Akademická hodinka na oběd - i studenti a akademici si musejí od bádání odpočinout a zpříjemnit si den dobrým jídlem. Oběd je zajišťován Školní jídelnou Hradecká, která sousedí s univerzitním kampusem Na Soutoku a vaři pro žáky základních a středních škol i studenty a zaměstnance Univerzity Hradec Králové. Součástí oběda je polévka, hlavní jídlo (výběr ze dvou jídel), nápoje, ovoce či zelenina.
3) Lekce stopování historie města - Hradec Králové skrývá spoustu krásných a tajuplných míst, o kterých kromě studentů historie málokdo ví. Studenti táborových věd o ně nesmí být ošizeni, a tak se vydají po stopách králů a královen, aby pátrali po tajemném FFildovi. 

Úterý
Setkání (7.30 - 8.00): Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331)
Vyzvedávání dětí (16.00 - 17.00): Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331)
Vybavení: 2x jízdenka na MHD (do Východočeské televize sídlící na letišti) či městská karta

1) Exkurze do rozhlasového a televizního studia- zkouška rozhlasu! Studenti oboru Táborové vědy budou mít šanci nahlédnout rovnou do dvou regionálních médií. Nejprve navštíví Radio Černá hora, sídlící na královéhradeckém Velkém náměstí, a následně si vyzkouší roli moderátorů přímo ve studiu Východočeské televize. Odhalí tak, co se skrývá na druhé straně televizní obrazovky a vyzkouší si i moderování pomocí čtecího zařízení. A že by zrovna v televizi živě vysílal pohřešovaný FFilda? Necháme se překvapit...
2) Akademická hodinka na oběd - Školní jídelná Hradecká
3) Stáž v dětské OSN - A co děti, mají si kde hrát? Jak by dětští zástupci členských států Organizace spojených národů změnili svět? Dozvíme se po jejich zasedání vedeném našimi politology z Deklarace dětských (lidských) práv! Děti si zahrají na Afričany, Asiaty i obyvatele Antarktidy a jednotlivé kontinenty nám představí slovem i obrazem.

Středa 
ZMĚNA Setkání (7.30 - 7.45): Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (nám. Svobody 331)
Vyzvedávání dětí (16.00 - 17.00): Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331)
Vybavení: repelent proti hmyzu, pokrývka hlavy

1) Kolokvium "Jak se stát malým archeologem" - středa bude výletní. Účastníky příměstského tábora vezmeme autobusem (změna) do Archeoparku pravěku Všestary, který spravuje Katedra archeologie FF UHK a kde na ně dýchne duch dob dávno minulých. A kdo vystupuje pračlověka, ten si bude moci vykopat svůj vlastní pravěký poklad
2) Akademická hodinka na oběd - jelikož v pravěku sporáky, ani horkovzdušné trouby neměli, budeme si muset poradit jinak. Děti v archeoparku dostanou obědový balíček, resp. pro ně budou připraveny studené obložené mísy. 
3) Praktické cvičení na téma "Zemědělci a lovci" - také odpolední program budem věnovaný archeologickému pátrání a zkoumání. Jak žili pravěcí zemědělci a jak těžké "řemeslo" měli tehdejší lovci? To všechno se mladí a nadějní archeologové dozvědí. A protože pravěká vesnice poblíž Hradce Králové s unikátní muzeem, které skrývá mimo jiné velký 3D model pravěkého osídlení i pravěkou jeskyni, nabízí nepřeberné množství aktivit a tvořivých činností pro děti, vrátí se děti domů i s pravěkým výrobkem. 

Čtvrtek
Setkání (7.30 - 8.00): Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331)
Vyzvedávání dětí (16.00 - 17.00): Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331)

1) Antická univerziáda - ani ve čtvrtek neopustíme minulost. Tentokrát se vydáme do antiky, kde právě probíhají studentské olympijské hry, zkrátka univerziáda. Na své si přijdou sportovci, ale i děti, které pohyb příliš nevyhledávají. V duchu antické kalokagathia zapojíme při zábavných soutěžích družstev tělo i mozek. 
2) Akademická hodinka na oběd - školní jídelna Hradecká
3) Kulturní proseminář se zahraničními hosty - kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. A kolik cizinců potkáš, tolik cizích jazyků se můžeš naučit. Filozofická fakulta přivítá každoročně několik desítek zahraničních studentů, se kterými se mohou seznámit i studenti oboru Táborové vědy. Děti budou moci díky zahraničním studentům ze všech koutů světa objevovat exotické kultury a učit se základy řady cizích jazyků hravou formou. Co kdyby je jazykové hrátky dovedly k další indicii o úkrytu tajemného FFildy...

Pátek
Setkání (7.30 - 8.00): Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331)
Vyzvedávání dětí dle předchozí domluvy s rodiči: 15.00 - 16.30 - rybník Biřička, Nový Hradec Králové/ 16.00 - 17.00 - Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové (náměstí Svobody 331)
Vybavení: repelent proti hmyzu, pokrývka hlavy

1) Kurz odvahy "Kdo se bojí, nesmí do lesa" - vytrvalí a pilní studenti se probují do závěrečného dne příměstského tábora. Jejich odvahu a právo získat titul bakaláře Táborových věd je ale potřeba ještě řádně ověřit. Postarají se o to naši sociologové, kteří už rok bedlivě zkoumají mětské lesy a žádné jejich zákoutí jim není neznámé. Dětští studenti tak budou plnit při stezce odvahy hradeckými lesy v okolí Mazurových chalup zábavné úkoly. A když budou úspěšní, konečně vystopují toho, po kom celý týden pátrali - FFildu! 
2) Akademická hodina na oběd - teplý oběd bude tentokrát v prostředí městských lesů
3) Státní závěrečné zkoušky - každý student musí na konci svého studia složit státnice. A malí studentíci oboru Táborové vědy nebudou této zkoušky ušetřeni. Není však třeba se obávat. Vše se ale ponese v herním, zábavném a přátelském duchu. Děti si zopakují vše, co se během týdne naučily budou to moci předvést i svým rodičům. 
4) Promoce - Rodiče či prarodiče jsou zváni na závěrečnou promoci, kdy zavzpomínáme na průběh celého tábora a děti si zaslouženě odnesou titul bakaláře Táborových věd. Neopomeneme promoční hostinu v podobě opékání špekáčků (špekáčky a chléb budou zajištěny fakultou. Rodiče samozřejmě mohou vybavit děti i dalšími pochutinami na opékání nebo je přinést na slavnostní zakončení s sebou). A kdo se nebude moci slavnostního zakončení na Biřičce zúčastnit, tomu děti dovezeme zpět na fakultu. 


Registrační formulář


Kalendář

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 25.7.2017 15:53