Výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty vyhlášeno
Pozvánka na mezinárodní konferenci
Pozvánka na seminář v rámci Hradeckých dní sociální práce
Přijďte strávit noc s našimi vědci
Účastníci letní školy z Kolumbie a zahraniční stážisté na Kuksu
Stáhněte si Průvodce prváka FF UHK
Příměstský tábor FF UHK Chytré léto s FFildou
    24.04.2017

Velvyslanec Arménie čelil otázkám studentů

Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové navštívil 19. dubna 2017 navštívil velvyslanec Arménské republiky v České republice J. E. p. Tigran Seiranian.

Po přivítání rektorem Univerzity Hradec Králové Kamilem Kučou, prorektorem pro zahraniční vztahy Karlem Koubou a proděkany filozofické fakulty, dr. Pavlou Dočekalovou a dr. Zdeňkem Beranem, absolvoval debatu se studenty.

V aule pedagogické fakulty bylo připraveno několik desítek studentů politologie i historie se svými dotazy. Pan velvyslanec nejprve představil svou zemi se třemi miliony obyvatel. Zmínil i 25. výročí velmi intenzivního bilaterálního vztahu Česka a Arménie, které bylo zaštítěno v roce 2011 příchodem jeho coby prvního velvyslance Arménie v České republice a založením českého velvyslanectví v jeho zemi o rok později.

J. E. p. Tigran Seiranian naznačil i zájem o budoucí spolupráci UHK s univerzitou v Jerevanu. V současné době studuje na FF UHK politologii jeden arménský student.

Při následné diskusi zodpověděl i dotazy na ožehavá témata týkající se například vzájemných vztahů s Tureckem nebo Náhorního Karabachu.

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 28.4.2017 16:49