Výběrové řízení na zahraniční studijní pobyty vyhlášeno
Přijďte strávit noc s našimi vědci
Účastníci letní školy z Kolumbie a zahraniční stážisté na Kuksu
Stáhněte si Průvodce prváka FF UHK
Příměstský tábor FF UHK Chytré léto s FFildou

Studentka politologie získala bronz v soutěži o Iberoamerickou cenu

Na třetím místě v soutěži o Iberoamerickou cenu se umístila studentka navazujícího magisterského oboru Politologie - latinskoamerická studia na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové Bc. Kateřina Krejčí. Ocenění si převzala 4. dubna 2017 v reprezentačních prostorách Vlasteneckého sálu Univerzity Karlovy.

Mladá politoložka do soutěže přihlásila svou práci "Zapojeni velkych obchodnich center do metropolitnich oblasti na prikladu udoli Mexika a Guadalajary", ve které zkoumala, jak nákupní centra v Mexiku ovlivňují tamní společnost. Podle studentky lze některá obchodní střediska v zemi označit za symbol segregace, oddělování společenských vrstev v Mexiku. Jiná naopak slouží k setkávání místních obyvatel.

První místo v soutěži obdržela studentka Univerzity Karlovy za práci „Sedm knih o Dianě“ od Jorgeho De Montemayora – Od pastýřského románu k mystice. Na druhé příčce se umístila studentka Univerzity Palackého v Olomouci.

V letošním roce se konal 22. ročník této soutěže. Cena je udělována českým vysokoškolským studentům za nejlepší esej věnovanou umění, vědě, kultuře, hospodářství, literatuře, politice či společnosti iberoamerických zemí psanou ve španělském či portugalském jazyce. Soutěž každoročně vypisují velvyslanectví iberoamerických zemí se sídlem v Praze.

Na slavnostním předání cen byli přítomni představitelé a zástupci pořádajících velvyslanectví, tj. Argentiny, Brazílie, Chile, Kuby, Mexika, Peru, Portugalska, Španělska a Venezuely.

Rozhovor s oceněnými studenty v Radiu Praha si můžete poslechnout pod tímto odkazem.

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 24.4.2017 13:58