Pozvánka na setkání doktorandů Tři staletí v srdci Evropy
Stáhněte si Průvodce prváka FF UHK
Příměstský tábor FF UHK Chytré léto s FFildou
    02.10.2017

Studenti politologie absolvovali seminář v Německu

Seminář s názvem „Check against delivery“ se uskutečnil 1. až 6. září 2017 v německém Berlíně. Spolupořádaly ho čtyři organizace, a to European Academy Berlin z Německa, Robert Shuman Foundation z Polska, Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové a královéhradecká organizace KURO Hradec Králové z. s. Projekt byl spolufinancován z programu Erasmus+ Mládež, Foundation for Polish-German Cooperation a Česko-německým fondem budoucnosti.

Podobný seminář proběhl již loni ve stejném složení pořádajících organizací, také se studenty politologie a sociologie. Semináře jsou charakteristické svým zaměřením na česko-německo-polské vztahy a v letošním roce bylo tématem kritické myšlení s ohledem na mediální přehlcení a soudobou žurnalistiku.

Koordinátorkou semináře byla Magdalena Stawiana z německé organizace Citizens of Europe a facilitátory byli Ewelina Gorecka z Robert Shuman Foundation a Lukáš Válek z FF UHK a KURO HK z. s. Účastníky byli převážně studenti politologie včetně studentů z FF UHK.

Program byl veden převážně neformálními metodami včetně skupinové práce, diskusí, případových studií atp. Dále měli účastníci možnost seznámit se se zajímavými hosty, jakými byli například Arthur Molt z treffpunkteuropa.de, Olga Chladkova z bruselské pobočky televize ARD, Tanja Hille z Progressives Zentrum.

Navštívili také zajímavá místa, jako například redakci německo-polského časopisu Dialog, České centrum v Berlíně, Nadaci pro polsko-německou spolupráci atd. V rámci programu si také vyzkoušeli sběr informací a provádění interview přímo v terénu. O celém postupu účastníci informovali na blogu projektu na adrese: checkagainstdelivery.eu

Podobná akce je plánována i na příští rok opět s novým tématem. Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

Ing. Lukáš Válek
    projektový manažer FF UHK