Co Vás zajímá?
Studuj na FF UHK
Přípravný kurz historie začíná 16. března 2018
Sbírejte body k přijímačkám už teď!
Zeptej se svých budoucích kolegů!
FF UHK má ve svém týmu řadu zahraničních odborníků
  02.10.2017

  Studenti politologie absolvovali seminář v Německu

  Seminář s názvem „Check against delivery“ se uskutečnil 1. až 6. září 2017 v německém Berlíně. Spolupořádaly ho čtyři organizace, a to European Academy Berlin z Německa, Robert Shuman Foundation z Polska, Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové a královéhradecká organizace KURO Hradec Králové z. s. Projekt byl spolufinancován z programu Erasmus+ Mládež, Foundation for Polish-German Cooperation a Česko-německým fondem budoucnosti.

  Podobný seminář proběhl již loni ve stejném složení pořádajících organizací, také se studenty politologie a sociologie. Semináře jsou charakteristické svým zaměřením na česko-německo-polské vztahy a v letošním roce bylo tématem kritické myšlení s ohledem na mediální přehlcení a soudobou žurnalistiku.

  Koordinátorkou semináře byla Magdalena Stawiana z německé organizace Citizens of Europe a facilitátory byli Ewelina Gorecka z Robert Shuman Foundation a Lukáš Válek z FF UHK a KURO HK z. s. Účastníky byli převážně studenti politologie včetně studentů z FF UHK. 
   
  Program byl veden převážně neformálními metodami včetně skupinové práce, diskusí, případových studií atp. Dále měli účastníci možnost seznámit se se zajímavými hosty, jakými byli například Arthur Molt z treffpunkteuropa.de, Olga Chladkova z bruselské pobočky televize ARD, Tanja Hille z Progressives Zentrum.

  Navštívili také zajímavá místa, jako například redakci německo-polského časopisu Dialog, České centrum v Berlíně, Nadaci pro polsko-německou spolupráci atd. V rámci programu si také vyzkoušeli sběr informací a provádění interview přímo v terénu. O celém postupu účastníci informovali na blogu projektu na adrese: checkagainstdelivery.eu
   
  Podobná akce je plánována i na příští rok opět s novým tématem. Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

  Ing. Lukáš Válek
  projektový manažer FF UHK
   


 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 2.10.2017 14:14