Studenti otevřeli Cestu do minulosti Libčan a Hvozdnic

Slavnostní zprovoznění libčanské stezky s názvem Cesta do minulosti Libčan a Hvozdnic se uskutečnilo 9. června 2018. Trasa je tvořena šesti naučnými tabulemi, které se rozkládají na území obcí Libčany a Hvozdnice poblíž Hradce Králové.

Stezku připravila studentka navazujícího magisterského oboru Historie Bc. et Bc. Eliška Horníková společně se studentem archelogie Bc. Janem Skalou a Mgr. Radkem Bláhou z Katedry archeologie FF UHK.

Rekonstrukce ke stezce nakreslil archeolog Mgr. Lukáš Procházka s dalšími kreslíři.

V sobotu 9. června byl pro návštěvníky připravený bohatý doprovodný program. Ten se skládal ze dvou odborných přednášek a venkovních aktivit. První měl Mgr. Pavel Drnovský, Ph.D. z Katedry archeologie FF UHK na téma Venkovské kostely v raně středověkých Čechách a druhou přednesli Mgr. Radek Bláha a Bc. Jan Skala na téma Osídlení Libčan a přilehlého okolí.

Venkovní aktivity zobrazovaly hmotnou kulturu pravěku, pravěký textil, děti se mohly zastavit v pravěké převlékárně. Dále byly připraveny písařská a restaurátorské dílna a ukázka výroby šperků.

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 22.6.2018 9:17