Co Vás zajímá?
Studuj na FF UHK
Přípravný kurz historie začíná 16. března 2018
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové
Sbírejte body k přijímačkám už teď!
Zeptej se svých budoucích kolegů!
FF UHK má ve svém týmu řadu zahraničních odborníků
  31.07.2017

  Studenti hradecké fildy podpoří mezinárodní obchod

  Odborné stáže a praxe v tuzemsku i zahraničí, výzkumy zaměřené na vnější ekonomické vztahy a export, společná účast na konferencích či vzdělávací kurzy. To vše čeká Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové díky právě uzavřenému memorandu o spolupráci s Českou agenturou na podporu obchodu – CzechTrade.

  Účelem této spolupráce je zejména rozvoj vzdělávacích a výzkumných aktivit pro prohloubení profesionálních znalostí a dovedností osob pracujících v oblasti zahraničního obchodu s cílem posílení konkurenceschopnosti České republiky a jejího mezinárodního postavení.

  „Na naší fakultě dlouhodobě a velmi intenzivně podporujeme rozvoj zahraničních stáží, a to zejména v rámci našich dvou oborů zaměřených na mimoevropské areály, Latinskou Ameriku a Afriku. Jsme přesvědčeni, že naši absolventi se znalostí místních reálií doplněných o dobrou jazykovou výbavu mohou být zajímavými pracovníky i pro české exportéry a instituce,“ říká děkanka FF UHK Pavlína Springerová.
   
  Studenti hradecké filozofické fakulty se tak mohou těšit na praxe v české centrále agentury i v jejích zahraničních kancelářích. Ty by měly trvat vždy minimálně tři měsíce. V případě stáže v cizině dostane navíc student od své školy, stejně jako v případě jiných výukových či praktických zahraničních pobytů, finanční podporu formou stipendia.  

  Informace o výběrovém řízení na odborné stáže v zahraničních pobočkách CzechTrade v Latinské Americe najdou studenti zde. 
   
  „CzechTrade přináší našim studentům další skvělou možnost již v době studia, díky stážím na pobočkách v Mexiku, Peru, Chile, Kolumbii a Brazílii, získat praktické zkušenosti. Stáže jsou určeny zejména pro naše navazující magisterské studenty oboru Politologie – latinskoamerická studia, kteří patří mezi ty, kteří cestují nejvíce. Předpokládáme, že naši studenti budou tuto možnost hojně využívat a kombinovat i se svými studijními pobyty na některé z našich téměř patnácti partnerských univerzit v Latinské Americe,“  dodává děkanka, která se sama jako politoložka specializuje na tento region.  
   
  První vlaštovkou této spolupráce byla studentka navazujícího magisterského oboru Politologie – latinskoamerická studia, která nejprve vyjela na stáž do sídla CzechTrade v Chile a následně začala pro tuto instituci v České republice pracovat. 
   


 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 31.7.2017 10:6