Co Vás zajímá?
Zapiš se do registru dárců kostní dřeně 24. dubna od 10 hodin na FFUHK
Těšíme se na všechny běžce FF zeleném!
Zapojte se do Rektorského sportovního dne!
Na FF na kole!
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové
Sbírejte body k přijímačkám už teď!
Zeptej se svých budoucích kolegů!
  31.07.2017

  Studenti hradecké fildy podpoří mezinárodní obchod

  Odborné stáže a praxe v tuzemsku i zahraničí, výzkumy zaměřené na vnější ekonomické vztahy a export, společná účast na konferencích či vzdělávací kurzy. To vše čeká Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové díky právě uzavřenému memorandu o spolupráci s Českou agenturou na podporu obchodu – CzechTrade.

  Účelem této spolupráce je zejména rozvoj vzdělávacích a výzkumných aktivit pro prohloubení profesionálních znalostí a dovedností osob pracujících v oblasti zahraničního obchodu s cílem posílení konkurenceschopnosti České republiky a jejího mezinárodního postavení.

  „Na naší fakultě dlouhodobě a velmi intenzivně podporujeme rozvoj zahraničních stáží, a to zejména v rámci našich dvou oborů zaměřených na mimoevropské areály, Latinskou Ameriku a Afriku. Jsme přesvědčeni, že naši absolventi se znalostí místních reálií doplněných o dobrou jazykovou výbavu mohou být zajímavými pracovníky i pro české exportéry a instituce,“ říká děkanka FF UHK Pavlína Springerová.
   
  Studenti hradecké filozofické fakulty se tak mohou těšit na praxe v české centrále agentury i v jejích zahraničních kancelářích. Ty by měly trvat vždy minimálně tři měsíce. V případě stáže v cizině dostane navíc student od své školy, stejně jako v případě jiných výukových či praktických zahraničních pobytů, finanční podporu formou stipendia.  

  Informace o výběrovém řízení na odborné stáže v zahraničních pobočkách CzechTrade v Latinské Americe najdou studenti zde. 
   
  „CzechTrade přináší našim studentům další skvělou možnost již v době studia, díky stážím na pobočkách v Mexiku, Peru, Chile, Kolumbii a Brazílii, získat praktické zkušenosti. Stáže jsou určeny zejména pro naše navazující magisterské studenty oboru Politologie – latinskoamerická studia, kteří patří mezi ty, kteří cestují nejvíce. Předpokládáme, že naši studenti budou tuto možnost hojně využívat a kombinovat i se svými studijními pobyty na některé z našich téměř patnácti partnerských univerzit v Latinské Americe,“  dodává děkanka, která se sama jako politoložka specializuje na tento region.  
   
  První vlaštovkou této spolupráce byla studentka navazujícího magisterského oboru Politologie – latinskoamerická studia, která nejprve vyjela na stáž do sídla CzechTrade v Chile a následně začala pro tuto instituci v České republice pracovat. 
   


 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 31.7.2017 10:6