Co Vás zajímá?
Monoxylon III. vyplouvá 25. května
Dej hlas své fakultě! Do 12. května.
Call for Papers. Do 30. června 2019.
Výběrové řízení na FF UHK
Musíte vidět: dokument o záchraně broumovského kláštera
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové
  28.03.2018

  Nové publikace Filozofické fakulty UHK k dostání na e-shopu.

  Filozofická fakulta UHK za loňský rok 2017 vydala řadu publikací, zahrnujících poznatky z oborů archeologie, historie, politologie či sociologie, tak i filozofie a archivnictví.

  Více na e-shopu ZDE
  „Kniha nabízí přehledný a čtivý vhled do současné debaty ve filozofii společenských věd a v kulturní antropologii. Hlavním hrdinou je pojem kultura: autor ho sleduje od jeho vzniku až po současné trendy užití v kognitivních vědách. Kniha se ovšem neomezuje na jeho intelektuální historii. Rovněž vysvětluje, proč je tento pojem a jeho obsah důležitý pro vědce, a to nejen sociální.
   

  Doba laténská je obdobím dramatických změn společností zaalpské Evropy. Technologie keramiky je jedním z výrobních odvětví, které tyto změny odráží. V hrnčířském řemesle se setkáváme se dvěma zásadními technologickými inovacemi: zavedením hrnčířského kruhu a dvoukomorových vertikálních pecí.

  Afrikanistika je kolektivní monografie 19 autorů z ČR, Slovenska a Polska. Obsahuje sedm studií, čtyři reminiscence, pět kapitol o afrikanistických centrech a také rozsáhlou výběrovou bibliografii české a slovenské afrikanistiky. Kniha je určena všem, kteří se chtějí zebrubně informovat o českém a slovenském studiu Afriky.
   

  Smíšená úřední kniha polensko-přibyslavského panství.

  Urbář panství z roku 1636 a opisy zejdlicovských písemností z let 1597-1618 (diplomaticko-paleografický rozbor a edice pramene).
 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Dosedlová Petra, 28.3.2018 11:27