Co Vás zajímá?
Studuj na FF UHK
Přípravný kurz historie začíná 16. března 2018
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové
Sbírejte body k přijímačkám už teď!
Zeptej se svých budoucích kolegů!
FF UHK má ve svém týmu řadu zahraničních odborníků
  10.07.2017

  Kolumbijci studovali demokracii při letní škole na FF UHK

  Hola! Buenos días, znělo první červencový týden Filozofickou fakultou Univerzity Hradec Králové. Na letní školu sem dorazili kolumbijští studenti, aby si rozšířili své znalosti v oblasti lidských práv a demokracie.

  Osmero studentů z partnerské univerzity Pontificia Universidad Javeriana v Cali absolvovalo semináře o přechodu naší země od komunizmu k demokracii nebo o lidských právech v Latinské Americe.

  Přednášeli jim ti nejpovolanější, politoložka specializující se na Latinskou Ameriku a zároveň děkanka FF UHK Pavlína Springerová, odborník na historii lusofonních zemí doc. Jan Klíma nebo mexický politolog Jesus Tagle, který je na hradecké fildě na výzkumné stáži. 


   
  „Kolumbie je překrásná země, která má obrovský potenciál a zájem o mezinárodní spolupráci, proto mě těší, že naše fakulta v minulém roce nastartovala spolupráci s tamní Pontificia Universidad Javeriana v Cali. Jsem přesvědčená, že i tato forma spolupráce, která doplňuje tradiční studentské a akademické výměny, povede k dalšímu prohlubování internacionalizace naší filozofické fakulty,“ vysvětluje děkanka FF UHK Pavlína Springerová důvod konání letní školy.


   
  Kromě výuky měli Kolumbijci při své zahraniční studijní cestě možnost seznámit se také s historií a krásami České republiky přímo „v terénu“. Po úvodní návštěvě pražských památek vyrazili na exkurzi do Terezína. Nenechali si ujít ani barokní hospitál Kuks a rozhled na okolí Hradce Králové jim poskytla rozhledna Milíř v hradeckých lesích. 


   
  Na vzdělávací výlety se k nim přidala i skupina mladých archeologů a historiků z různých koutů Evropy, kteří přijeli na FF UHK na zahraniční pracovní stáž v rámci archeologického záchranného výzkumu budoucí trasy D11 z Hradce Králové do Jaroměře. 
 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 10.7.2017 14:28