Monoxylon III. vyplouvá 25. května
Dej hlas své fakultě! Do 12. května.
Call for Papers. Do 30. června 2019.
Výběrové řízení na FF UHK
Musíte vidět: dokument o záchraně broumovského kláštera
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové
    25.03.2019 - 30.06.2019

Humanitní obory jsou v Asii na vzestupu

Budoucnost bude potřebovat mladé lidi vybavené měkkými dovednostmi.

Hongkong, Singapur, Čína, Indie ... Asie, která se stala lídrem v nových technologiích, se stále výrazněji obrací k humanitním a společenským oborům, píše autor článku Humanitní vědy - klíčový prvek v asijských inovacích na portálu Vědavýzkum.cz. Proč se tak děje? Nejen že technicky vybavených expertů má na trhu práce dost. Hlavní důvod tkví v tom, že podstatou inovací není rozvoj technologií, ale lidská kreativita.

Nedostatku a zásadní potřeby mladých lidé se soft skills jsou si asijské firmy vědomy. Od svých zaměstnanců tak budou vyžadovat především kreativitu, představivost, komunikační dovednosti, schopnost řešit konflikty a chápat problémy a výzvy v celospolečenském kontextu.

Více o tomto pro humanitní a společenské vědy pozitivním trendu se dozvíte v článku na Vědavýzkum.cz

Naposledy upraveno: Střítecká Veronika, 25.3.2019 13:35