Co Vás zajímá?
Stále je čas podat si přihlášku na FF UHK!
Konference České, slovenské a československé dějiny 20. století
Studuj na FF UHK
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové
Sbírejte body k přijímačkám už teď!
Zeptej se svých budoucích kolegů!
  30.08.2017

  Filozofická fakulta má první dětské absolventy

  Zábavný, ale zároveň poučný závěr prázdnin zažily děti, které se zúčastnily premiérového ročníku příměstského tábora Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové s názvem Chytré léto s FFildou. Jeho program byl zaměřený na společenské vědy a historii.

  Třiadvacet dětí ve věku mezi šesti a třinácti lety navštěvovalo od 21. do 25. srpna 2017 hradeckou „fildu“. Na úvod je čekala dětská imatrikulace, kdy musely akademikům v talárech při studentské hymně Gaudeamus Igitur slavnostně slíbit, že budou vzornými studenty smyšleného oboru Táborové vědy a budou pilně celý týden hledat tajemného FFildu, bájného zakladatele hradecké filozofické fakulty a tvůrce stroje času. 


   
  Následně se novopečení studenti vydali po stopách FFildy nejprve do Státního okresního archivu v Hradci Králové, kde si vytvořili erb svého rodu, a poté procházkou po nejvýznamnějších místních památkách. V úterý si děti ve Východočeské televizi vyzkoušely, jaké je to být televizním moderátorem, a v Radiu Černá Hora měly možnost otestovat, zda by se mohly stát úspěšnými hlasateli zpráv. 
   
  Středa patřila archeologii. Malí badatelé vykopali nejednu kost či střep pravěké keramiky, naučili se i dokumentovat hroby našich předků a navštívili také Archeopark pravěku Všestary. Předposlední den příměstského tábora měl mezinárodní rozsah. Při univerziádě děti v duchu antických olympijských her závodily nejen v běhu těžkooděnců a hodu diskem, ale soutěžily i v rétorice. 


   
  „Celý týden byl moc super. Čtvrteční odpoledne bylo nejlepší. Přišli zahraniční studenti, Mexičanka a Američan. Moc se nám líbila také Syřanka, která nás učila psát arabsky,“ zhodnotila jedna skupina dětí v závěrečné zprávě FFildovi. 
   
  Pestrý týden byl díky spolupráci s Městskými lesy Hradec Králové zakončen stopovanou, při níž se děti učily Morseovu abecedu, v okolí Mazurových chalup. Po složení kolektivní státní zkoušky, slavnostní promoci a předávání diplomů prvním absolventům oboru Táborové vědy si děti se svými rodiči a prarodiči měly možnost opéct buřty na ohni a v táborovém duchu tak oslavit závěr léta. 
   


 • Více z Novinky

P1060008 P1060758 P1060075 IMG_1288 IMG_1303 P1060243 P1060346 P1060361 P1060610

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 1.9.2017 10:5