Doc. Němečková odhalila pamětní desku padlým v 1. světové válce

Dvou zajímavých akcí, týkajících se jejího odborného zaměření, se na konci května účastnila doc. PhDr. Věra Němečková, Ph.D.z Katedry pomocných věd historických a archivnictví Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové.

V sobotu 26. května 2018 uspořádalo Sdružení dobrovolných hasičů ze Zbožnova, malé obce na pokraji Českomoravské vrchoviny, slavnost ke stému výročí vzniku Československé republiky. Při této příležitosti byla vytvořena pamětní deska padlým spoluobčanům za první světové války. Desku slavnostně odhalila doc. PhDr. Věra Němečková, Ph.D. spolu s generálním vikářem královéhradeckého biskupství Msn. Josefem Sochou.

Na pozvání guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka se doc. PhD. Věra Němečková, Ph.D. zúčastnila jako členka Komise pro posuzování návrhů na české peníze při ČNB slavnostní prezentace zlaté mince hradu Zvíkov, konané 29. května 2018 v hradním areálu za přítomnosti významných osobností státu a Jihočeského kraje.

Zlaté mince hradu Zvíkov je pátou v řadě vydaných mincí v rámci cyklu Hrady České republiky, který vydává ČNB od roku 2016 a který uzavře v roce 2020 vydáním mincí hradu Bečov nad Teplou a hradu Buchlov.

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 6.6.2018 10:53