11. 5. 2018

Workshopy s československými legionáři měly úspěch

V rámci letošních Pedagogických dnů si připravili studenti historie pod vedením didaktičky Mgr. Ireny Kapustové workshopy pro školáky na téma Československé legie 1918/2018. Tematicky se tak zapojili do připomínkových akcí významných státních výročí v tomto roce.

10. 5. 2018

Pátý ročník konference Hradecké filozofické dny se blíží

Katedra filozofie a společenských věd ve spolupráci s LMS centrem a Filozofickou Fakultou Univerzity Hradec Králové zve všechny zájemce na 5.ročník konference Hradecké filozofické dny. Letos na téma: Člověk v postfaktické společnosti

16. 4. 2018

Dvojnásobný úspěch studentky archivnictví FF UHK na celostátních soutěžích

Na Celostátní studentské vědecké konferenci Historie 2018 se mezi prvními deseti mladými historiky umístila studentka Katedry pomocných věd historických a archivnictví Bc. Eva Havlíková. Její soutěžní práce Jmenování a intronizace královéhradeckých biskupů v 17. a 18. století bude mezi deseti oceněnými pracemi publikována ve sborníku konference.

12. 4. 2018

Debata s ČT na téma Fake news vzbudila nevídaný ohlas

Zajímavé informace "z natáčení" a života v České televizi, filozofický pohled na problematiku hledání pravdy, zvídavé dotazy studentů, přeplněná aula a zaujaté pohledy studentů. Tak vypadala debata na téma Fake news: pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru.

12. 2. 2018

Archeologové objevili polní opevnění pomocí magnetometru

Zcela unikátní prospekci části bojiště z roku 1866 u Hradce Králové provedli ve čtvrtek 8. února 2018 archeologové z Katedry archeologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové dr. Petr Hejhal a Bc. Matouš Holas.

2. 2. 2018

Sociologové získali projekt TA ČR. Zkoumat budou sociální situaci na Rychnovsku

Analýza sociální situace ve vztahu k automobilové výrobě v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny-Rychnov nad Kněžnou. To je název projektu, se kterým uspěl dr. Michal Tošner se svým týmem z Katedry sociologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové u Technologické agentury České republiky. Realizován bude od letošního května do dubna roku 2020, rozpočet má pět milionů korun.

5. 1. 2018

Program Archeoparku pravěku Všestary na rok 2018 - FFree index

Srdečně vás zveme do Archeoparku pravěku ve Všestarech, který spravují naši archeologové. V následujícím přehledu se dozvíte, na jaké akce se můžete kromě pravidelného otevření archeoparku veřejnosti k prohlídkám, těšit.

16. 11. 2017

LMS centrum: Stefanie Dach - "We-Intentions"

LMS centrum při Katedře filozofie a společenských věd FF UHK vás srdečně zve na přednášku Stefanie Dach ze Západočeské univerzity, která se uskuteční ve středu 22. 11. 2017, v místnosti B9, od 14:05.

9. 10. 2017

Archeologové z FF prezentovali předběžné výsledky svých výzkumů

V pátek 29. září 2017 se v prostorech Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze uskutečnil workshop na téma Válečné události 17. –19. století z interdisciplinární perspektivy. Workshopu se zúčastnily dvě desítky archeologů zabývajících se archeologií bitevního pole.

6. 10. 2017

Profesor Peregrin získal ocenění Akademie věd ČR

Přední český odborník na filozofii jazyka a analytickou filozofii profesor Jaroslav Peregrin z Katedry filozofie a společenských věd FF UHK získal ocenění předsedkyně Akademie věd České republiky za propagaci a popularizaci výzkumu. Gratulujeme.

31. 7. 2017

Studenti hradecké fildy podpoří mezinárodní obchod

Odborné stáže a praxe v tuzemsku i zahraničí, výzkumy zaměřené na vnější ekonomické vztahy a export, společná účast na konferencích či vzdělávací kurzy. To vše čeká Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové díky právě uzavřenému memorandu o spolupráci s Českou agenturou na podporu obchodu – CzechTrade.

29. 1. 2015

Pracovníci Filozofické fakulty UHK prošli kurzem na zvýšení odborných kompetencí

Akademičtí i technickohospodářští zaměstnanci Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové (FF UHK) získali díky pětidennímu kurzu dalšího vzdělávání „Zvyšování odborných kompetencí pracovníků FF UHK“ nové informace, podněty a rady pro zkvalitnění a inovaci jejich pracovních postupů, výkonů a výsledků. Osmihodinová setkání se konala 8. a 9. ledna 2015 v budově Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a 14. až 16. ledna 2015 při výjezdním zasedání. Účastnilo se jich 27 žen a 28 mužů.