Chceš studovat na fildě? S FFree indexem budeš mít přijímačky v kapse!
Přednáška pro veřejnost
Inaugurace děkanky FF UHK
Přípravný kurz začíná 10. března 2017
Zahraniční studenti FF UHK v zimním semestru 2016

Novinky

23. 4. 2015 Filozofickou fakultu navštíví prof. Fricke z University of Oslo. Zájemci o Erasmus studium na University of Oslo jsou srdečně zváni k diskuzi v úterý 28. dubna od 14:05, místnost B15. Ve středu 29. dubna od 14:05 místnost B9, vystoupí prof. Fricke v LMS centru s veřejnou přednáškou "Overcoming Disagreement – Adam Smith and Edmund Husserl on Strategies of Justifying Descriptive and Evaluative Judgments".

23. 1. 2017

Autorské čtení dr. Jiřího Hutečky - "Muži proti ohni"

Srdečně Vás zveme na autorské čtení ředitele Historického ústavu FF UHK dr. Jiřího Hutečky, který v úterý 24. ledna představí svou publikaci o vojácích za první světové války ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové.

4. 1. 2017

Přednáška pro Masarykovu společnost - Mgr. Jan Hrubecký: "Benešův štít - Háchův meč. Československé ozbrojené sbory 1938 - 1939"

Filozofická fakulta UHK a hradecká pobočka Masarykovy společnosti Vás srdečně zvou na předášku Mgr. Jana Hrubeckého s názvem "Benešův štít - Háchův meč. Československé ozbrojené sbory 1938 - 1939 v době ohrožení státu", která se uskuteční ve čtvrtek 26. ledna 2017 od 17.30 hodin v učebně B9 FF UHK (náměstí Svobody 331).

2. 1. 2017

Přípravný kurz pro zájemce o studium historie

Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové zve všechny uchazeče o studium historie, archivnictví či učitelství dějepisu k účasti na přípravném kurzu Úvod do studia historie.

23. 12. 2016

Filozofický Ježíšek naděloval v domově důchodců

Strávit vánoční svátky s knihou, která se věnuje společenskovědní tématice či historii, mohli díky nadílce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové klienti Domova důchodců Černožice.

25. 11. 2016

Vědci z FF UHK uspěli s šesti projekty GA ČR

Vědci z Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové uspěli v hodnocení Grantové agentury České republiky na výbornou. Dnes bylo oznámeno, že pět projektů FF UHK a další ve spolupráci s akademií věd obdrží stoprocentní finanční podporu na svou realizaci.

15. 11. 2016

FFree index FF UHK pro uchazeče o studium pokračuje i letos!

Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové nabízí i letos speciální projekt pro uchazeče o studium. Chcete studovat společenské vědy nebo Vás baví historie? FF UHK Vám poradí FFintu, jak zde snáze získat vysokoškolský FFlek! Pořiďte si svůj FFree index FFrekventanta FF UHK, navštěvujte akce, které pro Vás bude hradecká „FFilda“ celý akademický rok organizovat, a sbírejte první body k přijímačkám už teď!

27. 10. 2016

Vyšla publikace o písaři Johannu Josephu Urtikovi

Dr. Jakub Zouhar z katedry pomocných věd historických a archivnictví FF UHK sepsal v německém jazyce publikaci o chomutovském rodákovi, měšťanovi a městském písaři i syndikovi (1734–1752) Johannu Josephu Urtikovi, který od r. 1752 zastával místo sekretáře nejvyššího horního a mincovního úřadu v Praze.

23. 9. 2016

Doc. Martin Šandera sepsal knihu o třetím synovi krále Jiřího z Poděbrad

Jindřich starší z Minsterberka, třetí syn krále Jiřího z Poděbrad, zažil vzestup i úpadek českého státu, ztroskotání otcových plánů a nástup nové vládnoucí dynastie. Kniha Martina Šandery přibližuje knížete Jindřicha jako zajímavou a poněkud opomíjenou osobnost českých dějin.

20. 9. 2016

Nové Ozvěny FF UHK jsou na světě

Rozhovor se staronovou děkankou Filozofické fakulty UHK i úspěšným doktorandem filozofie, zážitky studentů z pracovních stáží v Ghaně či Británii, článek o vernisáži výstavy pod dohledem českého premiéra a mnohem více přináší nové vydání fakultního newsletteru Ozvěny.

19. 9. 2016

Vyšla kniha o kapverdských sokolech doc. Jana Klímy z FF UHK

Tělovýchovná jednota Sokol se stala úspěšnou nejen na našem území, ale také na dalekých Kapverdských ostrovech. O české inspiraci v dějinách atlantského souostroví sepsal svou nejnovější knihu odborník na lusofonní země doc. Jan Klíma z Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové.

13. 7. 2016

Studentka archivnictví v Anglii vytvořila svou vlastní výstavu

Chtěla zažít něco nového, rozšířit si obzory, zvýšit své odborné kompetence a zdokonalit se v cizím jazyce. Vše se jí díky vlastním schopnostem, znalostem, odvaze i programu Erasmus+ a finanční podpoře mezinárodního centra pro archivní výzkum ICARUS povedlo na výbornou.

29. 1. 2015

Pracovníci Filozofické fakulty UHK prošli kurzem na zvýšení odborných kompetencí

Akademičtí i technickohospodářští zaměstnanci Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové (FF UHK) získali díky pětidennímu kurzu dalšího vzdělávání „Zvyšování odborných kompetencí pracovníků FF UHK“ nové informace, podněty a rady pro zkvalitnění a inovaci jejich pracovních postupů, výkonů a výsledků. Osmihodinová setkání se konala 8. a 9. ledna 2015 v budově Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a 14. až 16. ledna 2015 při výjezdním zasedání. Účastnilo se jich 27 žen a 28 mužů.