Novinky

23. 4. 2015 Filozofickou fakultu navštíví prof. Fricke z University of Oslo. Zájemci o Erasmus studium na University of Oslo jsou srdečně zváni k diskuzi v úterý 28. dubna od 14:05, místnost B15. Ve středu 29. dubna od 14:05 místnost B9, vystoupí prof. Fricke v LMS centru s veřejnou přednáškou "Overcoming Disagreement – Adam Smith and Edmund Husserl on Strategies of Justifying Descriptive and Evaluative Judgments".

20. 4. 2017

KRUK pomáhá studentům UHK získat praxi i finanční vzdělání

Společnost KRUK Česká a Slovenská (KRUK) prohlubuje spolupráci s Univerzitou Hradec Králové. Kromě praxí či stáží pro studenty organizuje ve spolupráci s vedením Univerzity přednášky, které pomáhají studentům rozšířit obzor ve finanční gramotnosti a zároveň přibližují oblast inkasa pohledávek.

10. 4. 2017

Studentka politologie získala bronz v soutěži o Iberoamerickou cenu

Na třetím místě v soutěži o Iberoamerickou cenu se umístila studentka navazujícího magisterského oboru Politologie - latinskoamerická studia na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové Bc. Kateřina Krejčí. Ocenění si převzala 4. dubna 2017 v reprezentačních prostorách Vlasteneckého sálu Univerzity Karlovy.

15. 3. 2017

Vyhlášení voleb do studentské komory AS FF UHK

Akademický senát FF UHK vyhlašuje volby do studentské komory AS FF UHK s mandátem od 7. 6. 2017 do 7. 6. 2020 a podle čl. 5, odst. 1 až 7 Volebního a jednacího řádu AS FF UHK stanovil termín konání voleb ve dnech 26. – 28. dubna 2017. Volby bude řídit AS FF UHK schválená volební komise.

30. 1. 2017

Zahraniční studenti se učili lyžovat pod vedením děkanky FF UHK

Většina z nich viděla sníh na vlastní oči až při svém studijním pobytu v Hradci Králové, natož aby kdy lyžovali. Studenti z Kolumbie, Venezuely, Bolívie, Argentiny, Nikaraguy, Slovinska a Německa se přesto odvážně vydali pod vedením děkanky FF UHK dr. Pavlíny Springerové do Ski centra Zdobnice v Orlických horách. Po dopoledním tréninku, který je zdokumentovaný na fotografiích, všichni statečně zdolali místní modrou sjezdovku. A někteří dokonce nebyli k zastavení.

13. 1. 2017

FF UHK je nejvíce internacionalizovanou fildou v České republice

Aktuální data Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy odhalila, že studenti Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové jsou těmi, kteří vyjíždějí studovat do zahraničí ve srovnání se svými kolegy z ostatních českých filozofických fakult nejčastěji.

23. 12. 2016

Filozofický Ježíšek naděloval v domově důchodců

Strávit vánoční svátky s knihou, která se věnuje společenskovědní tématice či historii, mohli díky nadílce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové klienti Domova důchodců Černožice.

25. 11. 2016

Vědci z FF UHK uspěli s šesti projekty GA ČR

Vědci z Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové uspěli v hodnocení Grantové agentury České republiky na výbornou. Dnes bylo oznámeno, že pět projektů FF UHK a další ve spolupráci s akademií věd obdrží stoprocentní finanční podporu na svou realizaci.

15. 11. 2016

FFree index FF UHK pro uchazeče o studium pokračuje i letos!

Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové nabízí i letos speciální projekt pro uchazeče o studium. Chcete studovat společenské vědy nebo Vás baví historie? FF UHK Vám poradí FFintu, jak zde snáze získat vysokoškolský FFlek! Pořiďte si svůj FFree index FFrekventanta FF UHK, navštěvujte akce, které pro Vás bude hradecká „FFilda“ celý akademický rok organizovat, a sbírejte první body k přijímačkám už teď!

13. 7. 2016

Studentka archivnictví v Anglii vytvořila svou vlastní výstavu

Chtěla zažít něco nového, rozšířit si obzory, zvýšit své odborné kompetence a zdokonalit se v cizím jazyce. Vše se jí díky vlastním schopnostem, znalostem, odvaze i programu Erasmus+ a finanční podpoře mezinárodního centra pro archivní výzkum ICARUS povedlo na výbornou.

29. 1. 2015

Pracovníci Filozofické fakulty UHK prošli kurzem na zvýšení odborných kompetencí

Akademičtí i technickohospodářští zaměstnanci Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové (FF UHK) získali díky pětidennímu kurzu dalšího vzdělávání „Zvyšování odborných kompetencí pracovníků FF UHK“ nové informace, podněty a rady pro zkvalitnění a inovaci jejich pracovních postupů, výkonů a výsledků. Osmihodinová setkání se konala 8. a 9. ledna 2015 v budově Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a 14. až 16. ledna 2015 při výjezdním zasedání. Účastnilo se jich 27 žen a 28 mužů.