Novinky

23. 4. 2015 Filozofickou fakultu navštíví prof. Fricke z University of Oslo. Zájemci o Erasmus studium na University of Oslo jsou srdečně zváni k diskuzi v úterý 28. dubna od 14:05, místnost B15. Ve středu 29. dubna od 14:05 místnost B9, vystoupí prof. Fricke v LMS centru s veřejnou přednáškou "Overcoming Disagreement – Adam Smith and Edmund Husserl on Strategies of Justifying Descriptive and Evaluative Judgments".

5. 1. 2018

Program Archeoparku pravěku Všestary na rok 2018 - FFree index

Srdečně vás zveme do Archeoparku pravěku ve Všestarech, který spravují naši archeologové. V následujícím přehledu se dozvíte, na jaké akce se můžete kromě pravidelného otevření archeoparku veřejnosti k prohlídkám, těšit.

19. 12. 2017

Vychází nová kniha doc. Jana Klímy

Dějiny španělské Afriky a Rovníkové Guineje, to je nejnovější titul z pera historika doc. Jana Klímy, který vyučuje na Katedře politologie FF UHK.

8. 12. 2017

Přípravný kurz pro zájemce o studium historie

Máte zájem o studium historie, archivnictví a příbuzných oborů? Přípravný kurz FF UHK vás vybaví znalosti a vědomostmi, které vám pomohou úspěšně zvládnout přijímací zkoušky.

30. 11. 2017

Studuj na FF UHK - zjisti, který obor je pro tebe ten pravý

Chceš studovat společenské vědy, historii nebo sociální práci? Máme pro tebe přehledný rozcestník, kde se snadno a rychle dozvíš vše, co tě o studijní nabídce Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové zajímá.

30. 11. 2017

Mladý archivář získal stříbro v odborné soutěži

S potěšením informujeme, že diplomová práce Mgr. Víta Šebesty, absolventa Katedry pomocných věd historických a archivnictví FF UHK, „Královéhradecká městská kancelář v letech 1620-1648“ se minulý týden umístila v celostátní soutěži o Cenu univ. prof. Sáši Duškové pro rok 2017.

16. 11. 2017

LMS centrum: Stefanie Dach - "We-Intentions"

LMS centrum při Katedře filozofie a společenských věd FF UHK vás srdečně zve na přednášku Stefanie Dach ze Západočeské univerzity, která se uskuteční ve středu 22. 11. 2017, v místnosti B9, od 14:05.

9. 10. 2017

Archeologové z FF prezentovali předběžné výsledky svých výzkumů

V pátek 29. září 2017 se v prostorech Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze uskutečnil workshop na téma Válečné události 17. –19. století z interdisciplinární perspektivy. Workshopu se zúčastnily dvě desítky archeologů zabývajících se archeologií bitevního pole.

6. 10. 2017

Profesor Peregrin získal ocenění Akademie věd ČR

Přední český odborník na filozofii jazyka a analytickou filozofii profesor Jaroslav Peregrin z Katedry filozofie a společenských věd FF UHK získal ocenění předsedkyně Akademie věd České republiky za propagaci a popularizaci výzkumu. Gratulujeme.

2. 10. 2017

Studenti politologie absolvovali seminář v Německu

Seminář s názvem „Check against delivery“ se uskutečnil 1. až 6. září 2017 v německém Berlíně. Spolupořádaly ho čtyři organizace, a to European Academy Berlin z Německa, Robert Shuman Foundation z Polska, Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové a královéhradecká organizace KURO Hradec Králové z. s. Projekt byl spolufinancován z programu Erasmus+ Mládež, Foundation for Polish-German Cooperation a Česko-německým fondem budoucnosti.

30. 8. 2017

Filozofická fakulta má první dětské absolventy

Zábavný, ale zároveň poučný závěr prázdnin zažily děti, které se zúčastnily premiérového ročníku příměstského tábora Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové s názvem Chytré léto s FFildou. Jeho program byl zaměřený na společenské vědy a historii.

31. 7. 2017

Studenti hradecké fildy podpoří mezinárodní obchod

Odborné stáže a praxe v tuzemsku i zahraničí, výzkumy zaměřené na vnější ekonomické vztahy a export, společná účast na konferencích či vzdělávací kurzy. To vše čeká Filozofickou fakultu Univerzity Hradec Králové díky právě uzavřenému memorandu o spolupráci s Českou agenturou na podporu obchodu – CzechTrade.

10. 7. 2017

Kolumbijci studovali demokracii při letní škole na FF UHK

Hola! Buenos días, znělo první červencový týden Filozofickou fakultou Univerzity Hradec Králové. Na letní školu sem dorazili kolumbijští studenti, aby si rozšířili své znalosti v oblasti lidských práv a demokracie.

29. 1. 2015

Pracovníci Filozofické fakulty UHK prošli kurzem na zvýšení odborných kompetencí

Akademičtí i technickohospodářští zaměstnanci Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové (FF UHK) získali díky pětidennímu kurzu dalšího vzdělávání „Zvyšování odborných kompetencí pracovníků FF UHK“ nové informace, podněty a rady pro zkvalitnění a inovaci jejich pracovních postupů, výkonů a výsledků. Osmihodinová setkání se konala 8. a 9. ledna 2015 v budově Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové a 14. až 16. ledna 2015 při výjezdním zasedání. Účastnilo se jich 27 žen a 28 mužů.