Co Vás zajímá?
Chceš jít na hradeckou FFildu? Deadline přihlášek je 31. března.
Nová výběrová řízení
Univerzitní sportovní odpoledne. 16.4.2019
Musíte vidět: dokument o záchraně broumovského kláštera
Pořiď si FFree index FF UHK
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové

Sociologický klub SH1UK

SH1UK je První sociologický klub na Katedře sociologie na Univerzitě Hradec Králové, který byl založen v roce 2013 studentkami bakalářského studia. Klub vedou studenti z katedry sociologie a sdružují se zde mimo ně i vyučující a přátelé zajímající se o sociologii a společnost.Hlavní činností klubu je pořádání nejrůznějších odborných sociologických přednášek. Dále klub organizuje pravidelná setkání studentů sociologie a akademických pracovníků mimo univerzitní zdi, kde je možno seznámit se a popovídat si v uvolněném duchu.

Novinkou je pořádání letní sociologické školy, která se v létě uskutečnila v česko-polském pohraničí, kde se zkoumala materialita, dynamika a jiné vrstvy hranice. Další aktivitou je promítání filmů zaměřených na sociologii s následnou debatou.
 
Členové klubu se dále podílí na univerzitních akcích, jakou jsou workshopy, dny otevřených dveří a čištění řeky Orlice. V neposlední řadě se podílí i na výzkumech, při kterých katedra spolupracuje např. s Dopravním podnikem města Hradce králové, magistrátem města či s Městskými lesy Hradce Králové. 
 

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 8.2.2017 18:5