Co Vás zajímá?
Studuj na FF UHK
Přípravný kurz historie začíná 16. března 2018
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové
Sbírejte body k přijímačkám už teď!
Zeptej se svých budoucích kolegů!
FF UHK má ve svém týmu řadu zahraničních odborníků

Sociologický klub SH1UK

SH1UK je První sociologický klub na Katedře sociologie na Univerzitě Hradec Králové, který byl založen v roce 2013 studentkami bakalářského studia. Klub vedou studenti z katedry sociologie a sdružují se zde mimo ně i vyučující a přátelé zajímající se o sociologii a společnost.Hlavní činností klubu je pořádání nejrůznějších odborných sociologických přednášek. Dále klub organizuje pravidelná setkání studentů sociologie a akademických pracovníků mimo univerzitní zdi, kde je možno seznámit se a popovídat si v uvolněném duchu.

Novinkou je pořádání letní sociologické školy, která se v létě uskutečnila v česko-polském pohraničí, kde se zkoumala materialita, dynamika a jiné vrstvy hranice. Další aktivitou je promítání filmů zaměřených na sociologii s následnou debatou.
 
Členové klubu se dále podílí na univerzitních akcích, jakou jsou workshopy, dny otevřených dveří a čištění řeky Orlice. V neposlední řadě se podílí i na výzkumech, při kterých katedra spolupracuje např. s Dopravním podnikem města Hradce králové, magistrátem města či s Městskými lesy Hradce Králové. 
 

Naposledy upraveno: Kašparová Lenka 1, 8.2.2017 18:5