Co Vás zajímá?
23. listopad patří na FFildě veřejnosti a uchazečům o studium
Sociologická konference se blíží
Přijďte fandit do pardubické arény!
Pořiď si FFree index FF UHK
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové

Politologický klub FF UHK


Politologický klub je spolek studentů a příznivců katedry politologie Filozofické fakulty UHK, jehož účelem je podpora vzdělávání v oboru politických a příbuzných společenských věd, rozvoj občanské a společenské odpovědnosti a informovanosti, jakož i reprezentace Univerzity Hradec Králové. 
 
Spolek vznikl při katedře politologie na FF UHK v roce 2011, mezi jeho zakladatele patří Ivča Dulovcová, Iva Hejtmánková, Bára Kaprálová a Martin Schmiedl. Klub je otevřený všem studentům i ostatním akademickým pracovníkům, kteří mají zájem o vzdělávání v oblasti sociálních věd.

Naše činnost
 
Politologický klub vede blog plný komentářů o aktuálním dění, pořádá přednášky, semináře, studentské konference a spolupracuje s dalšími organizacemi, mimo jiné například s Asociací pro mezinárodní otázky, nadací Forum2000 nebo Eurocentrem Hradec Králové.
 
V akademickém roce 2015/2016 proběhla simulace jednání Poslanecké sněmovny, jejíž druhý ročník proběhne v roce letošním (2016/2017), účelem je poskytnout studentům středních a vysokých škol osobní zkušenost z činnosti tohoto vrcholného orgánu české legislativy. Účastníci mají možnost zažít vyjednávání o koalici, debatovat na jednáních vlastních politických stran a v neposlední řadě hlasovat o zákonech.
 
Již pravidelnou činností jsou polytematické přednášky a debaty s osobnostmi veřejného života, v uplynulých semestrech jste tak měli možnost dotazovat se profesorky Vladimíry Dvořákové (bývalé předsedkyně Akreditační komise České republiky), doktora Michaela Romancova (politického geografa a odborníka na Rusko), doktorky Blanky Fajkusové (bývalé velvyslankyně ČR v JAR), Sabiny Slonkové (investigativní novinářky a šéfredaktorky webu Neovlivní.cz), doktora Hynka Kmoníčka (ředitele zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky) nebo doktorky Pavlíny Springerové a doktora Karla Kouby (odborníci na politiku Latinské Ameriky).
Ve spolupráci s Forem2000 a v rámci Festivalu demokracie proběhla v Hradci Králové také panelová diskuze s tématem „Odvaha převzít zodpovědnost“.
 
Kulturním obohacením naší činnosti se stal Studentský filmový klub, který každý týden zimního semestru akademického roku 2016/2017 nabízel návštěvníkům kinematografický zážitek s přesahem do politologie, filmy byly povětšinou vybrány z databáze projektu Promítej i ty!

Pokud se chcete stát členem Politologického klubu, kontaktujte naši předsedkyni Anežku Pařízkovou (anezka.parizkova@uhk.cz) nebo místopředsedu Tomáše Tázlara (tomas.tazlar@uhk.cz). 

Aktuální dění sledujte na našich  facebookových stránkách.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 8.11.2018 17:57