Co Vás zajímá?
Monoxylon III. vyplouvá 25. května
Dej hlas své fakultě! Do 12. května.
Call for Papers. Do 30. června 2019.
Výběrové řízení na FF UHK
Musíte vidět: dokument o záchraně broumovského kláštera
Projekt Strategický rozvoj Univerzity Hradec Králové

FAQ pro studenty

Na stránce FAQ pro studenty FF můžete najít různé informace, které Vám jak doufáme zjednoduší studium na Filozofické fakultě. Pokoušíme se zde odpovědět na nejčastější otázky a problémy studentů a stále tuto stránku doplňujeme, takže pokud zde nenajdete odpověď na svoji otázku, zkuste nás navštívit osobně na Centru služeb a nebo nám napište email. My se na Vaší otázku co nejdříve zaměříme a v co nejkratší době ji zde zodpovíme.

Kam jít s problémem technického rázu?
 • Na Centrum služeb. Zde si můžete nechat změnit heslo, poradit s přihlašováním se na školní servery, získáte informace o Wifi připojení na Filozofické fakultě a pracovník Centra služeb Vám může vysvětlit jak zacházet s tiskárnou. Poradíme i v případě, že si nevíte rady se základní před tiskovou přípravou, nebo nevíte, kam nahrát bakalářskou či diplomovou práci. Na Centru služeb řešíme i mnohé jiné problémy studentů, všechny tyto problémy mají ale společný základ, který je technického rázu. Proto za námi nechoďte v případě, že například nevíte, který předmět si máte kdy zapsat.
Kam jít se studijními problémy?
 • Na Studijní oddělení. Informace o kreditech, zápisech předmětů, o rozvrzích, prostě jakékoliv studijní otázky Vám budou zodpovězeny na Studijním oddělení Filozofické fakulty. 
Mám problémy s internetem na kolejích.
 • Informatik na Vašich kolejích by Vám měl rozhodně pomoci. Pracovníci Centra služeb Vám pomohou jen v případě, že půjde o připojení skrze Wifi sítě Eduroam.
Nevím, kde hledat učebnu, kde mám přednášky ani kde je budova, na které se učebna nachází.
 • Zastavte se na Centru služeb. Můžete nahlédnout do plánku nebo Vám pracovník rád poradí a poskytne Vám případně i informace o nejlepším spoji MHD nebo o nejkratší cestě na požadovanou budovu.
Nefunguje mi heslo. Nemůžu se přihlásit do školní pošty nebo do FISu.
 • Na Centru služeb tento problém vyřešíme. Heslo změníme, popřípadě poradíme jakým způsobem heslo měnit třeba z domova a nemuset proto navštěvovat Centrum služeb. Také poradíme, jak se přihlašovat či jaký používat internetový prohlížeč, aby se Vám co nejlépe pracovalo.
Nevím, kde má kancelář můj vyučující a potřebuji ho navštívit.
 • Na Centru služeb jsme schopni Vás správně navigovat. Ale musí se jednat o vyučujícího z Filozofické fakulty a musíte vědět z jaké je katedry a znát samozřejmě jeho přesné jméno.
Něco se mi ztratilo na budově Filozofické fakulty, co mám dělat?
 • Nejjednodušší je přijít se zeptat přímo k nám na Centrum služeb.
Co když najdu něco na Filozofické fakultě, co mi nepatří a budu to chtít někam odnést?
 • Cizí nález je nejlepší odnést k nám na Centrum služeb, kde ho zaevidujeme a Vás může hřát myšlenka, že předmět snad nalezne svého majitele.
Nedaří se mi přihlásit na počítač ve škole.
 • Přijďte na Centrum služeb. Může jít o špatné heslo a nebo špatně zadáváte přihlašovací údaje. Podíváme se s Vámi na to, kde je problém a zkusíme Vám poradit.
Chci tisknout nebo kopírovat.
 • Dobijte si peníze na svou studijní kartu (ISIC) na Centru služeb a pokud si nevíte rady, jak tiskárnu obsloužit, zeptejte se přítomného pracovníka. Naučí Vás tiskárnu obsluhovat. Tisknout i kopírovat můžete na jakékoliv tiskárně určené pro studenty po všech budovách UHK. 
Mohu použít dobité peníze na své studijní kartě k zaplacení obědů například v jídelně Menza?
 • Bohužel ne. Pro placení obědů si musíte kartu dobít přímo v jídelně. Peníze dobité na Vaši kartu na Centru služeb Vám slouží pouze ke kopírování a tisku na budovách UHK.
Končím studium, mohu si vybít nabitý kredit, který mi zbyl na školní kartě?
 • Kredit si vybít bohužel nemůžete. Je možné se domluvit s jiným studentem, který si od Vás kartu zapůjčí na kopírování a peníze Vám proplatí. Ale na Centru služeb peníze z karty rozhodně nevybíjíme.
Jaké je minimum pro dobití školní karty na tisk?
 •  To je tak trochu na Vás. Nevyplatí se nabíjet méně než 5 Kč, ale jeden tisk stojí 1,50 Kč, tedy by se dalo říci, že Vám bude stačit na 1 stránku dobít 2 Kč. Nicméně je lepší dobít alespoň 5 Kč. Berte to tedy jako neoficiální limit.
Jdu si změnit heslo. Jaké si mohu zvolit?
 • Jaké si zvolíte heslo je jen na Vás. Musí ale obsahovat alespoň 8 znaků, alespoň 1 velké písmeno a alespoň 1 číslici. Doporučujeme heslo volit bez diakritiky.

Naposledy upraveno: Administrátor webového portálu, 17.3.2015 12:45