UHK Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Absolventi 6. 3. 2024

Univerzitní knihovna obohatila díky daru své fondy o několik stovek titulů

16. únor 2024 se stal pro Univerzitní knihovnu UHK dnem, na který se nezapomíná. Vedoucí akvizičního oddělení Mgr. Luděk Škrabal a ředitelka UK dr. Marie Otavová totiž převzali z rukou Ing. Oldřicha Vlasáka, člena rady Statutárního města Hradec Králové a předsedy Správní rady UHK štědrý dar v podobě více nežli dvou stovek publikací, které trvale obohatí fondy Univerzitní knihovny.

Studenti, akademičtí pracovníci i další uživatelé se mohou těšit na nové tituly z oblasti historie, politologie, filozofie, architektury, dějin umění, společenských věd i beletrie. Poměrně rozsáhlý soubor tvoří obrazové publikace a pragensia, zabývající se historickým i současným rozvojem Prahy, zejména architekturou a urbanismem, dále lignea (různé typy slovníků), z beletrie jsou zastoupeny historické romány, životopisy a literatura o Petru Bezručovi. Publikace pocházejí z rodinné knihovny tatínka donátora a jakmile budou zkatalogizovány, budou připraveny pokrývat informační potřeby studentů všech fakult a mnoha oborů studia.

Marie Otavová