UHK Studenti, Tiskové zprávy, Aktuálně, Zaměstnanci, Konference a přednášky, Absolventi 15. 8. 2022

Knižní veletrh 4. října 2022

Knižní veletrh 2022 v Hradci Králové letos s poctou úterý 4. října 2022 od 9:00 do 17:00 hodin

Pokud máte rádi knihy a knižní kulturu, pak byste si neměli nechat ujít další z ročníků královéhradeckého Knižního veletrhu pořádaného v rámci celostátní akce XXVI. ročníku Týdne knihoven. Uskuteční se 4. října od 9 do 17 hodin ve dvoraně budovy A, objektu Společné výuky Univerzity Hradec Králové, Hradecká 1227 v Hradci Králové.

Veletrh je určen pro širokou veřejnost, je příležitostí, jak si prohlédnout a případně za veletržní ceny získat nově vydané tituly. Každoročně přináší kromě bohaté škály publikací nabídku přednášek i setkání se spisovateli a význačnými osobnostmi, jejichž díla si získala významná literární ocenění a nebudou chybět představení titulů, které vznikly na půdě Univerzity Hradec Králové.

Těšit se můžete na setkání s hlavními hosty prof. Petrem Čornejem, jehož publikace Jan Žižka získala v roce 2020 cenu Magnesia Litera a prof. Ondřejem Felcmanem, autorem unikátních projektů v oboru historie. Oba historici jsou tvůrci bohaté škály odborné literatury a podělí se s návštěvníky o úskalí, která provázejí práci historika.

Návštěvníky Knižního veletrhu čeká ve spolupráci s Irským velvyslanectvím v Praze představení díla irského romanopisce a básníka a klíčové osobnosti modernistické literatury Jamese Joyce. Právě letos probíhají v Irsku i na celém světě oslavy 100. výročí vydání jeho nejslanějšího románu „Odysseus“, který byl u příležitosti tohoto výročí vydán v českém překladu.  K poctě autora a tohoto významného výročí připravilo Irské velvyslanectví rozsáhlý program výstav, digitálních projekcí a přednášek. Během veletrhu si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavu „Ireland in 10 words.“

Těšíme se na setkání s Vámi a věříme, že Vás publikace, setkání s jejich autory i doprovodný program Knižního veletrhu zaujmou. Můžete to být právě Vy, kdo podáte návrh na zakoupení některého titulu, který trvale obohatí fondy Univerzitní knihovny UHK.

Těšit se můžete na výstavu panoramatických fotografií Rostislava Bartoně, který se představí kolekcí fotografií z Orlických hor a prezentací Krajinou příběhů Orlických hor. Více se dozvíte z programové nabídky královéhradeckého Knižního veletrhu 2022 na  https://www.uhk.cz/.

Akce se koná za finanční podpory Královéhradeckého kraje a Univerzity Hradec Králové a v těsné spolupráci s Památníkem národního písemnictví, Muzeem východních Čech v Hradci Králové a Biskupskou knihovnou Biskupství královéhradeckého, v roce 2022 rovněž exkluzivně ve spolupráci s Irským velvyslanectvím v Praze.

Marie Otavová

Typ Název Datum Velikost