UHK Studenti, Věda a výzkum, Aktuálně, Zaměstnanci 17. 1. 2023

BREPOLiS Latin Complete

UHK získala přístup k databázi BREPOLiS obsahující:

Aristoteles Latinus Database – plné texty kritických vydání středověkých překladů Aristotelových spisů.

Archive of Celtic-Latin Literature - texty významných raně středověkých filozofů, životy svatých, teologické a liturgické texty.

Monumenta Germaniae Historica - téměř 1,5 tis. textů je rozděleno do 5 hlavních sérií (Scriptores, Leges, Diplomata, Epistolae a Antiquitates).

Library of Latin Texts - jedna z nejvýznamnějších databází latinské literatury od starověku po 20. století.

L'Année philologique - specializovaná bibliografická databáze, kterou vydává Société Internationale de Bibliographie Classique, shromažďuje informace o odborných pracích zaměřených na všechny aspekty starověkého Řecka a Říma. K dispozici jsou informace od prvního vydání v roce 1928 až do současnosti.

Database of Latin Dictionaries - latinské slovníky, které slouží k překladu latinských textů do moderních jazyků a k sémantickému a etymologickému výkladu latinských slov.

Dictionary of Medieval Latin from British Sources - nejkomplexnější slovník středověké latiny.

Odkaz: http://www.brepolis.net

Databáze jsou dostupné na platformě BREPOLiS se společným vyhledávacím softwarem Cross Database Searchtool (CDS).

Pro přístup je nutná IP adresa univerzity či nastavená VPN. Společnost nepodporuje přístup skrze Shibboleth (institucionální přihlášení).

Přístup je zprostředkován via CzechELib a je určen pro tři současně pracující uživatele.

Pro více informací či pomoc kontaktujte barbora.kubatova@uhk.cz