Online výuka Moodle a Blackboard

Na UHK jsou pro podporu výuky v provozu tyto online platformy:

• Moodle ("Kurzy UHK") - používají FF, PdFPřF
  • Blackboard (dříve "Oliva") - používá FIM

Moodle

Aktuálně je vypsána možnost online kurzu Learn Moodle Basics. Více viz aktualita OIT.

Systém Moodle na adrese kurzy.uhk.cz je výukový systém obsahující elektronické kurzy s materiály, testy, podporu pro odevzdávání úkolů a další možné činnosti pro jednotlivé předměty vyučované na UHK.

Přístup do kurzů je obvykle získán automaticky na základě zápisu ve studijní agendě (STAGu).

V dokumentech na konci tohoto článku je návod pro vyučující o přenosu kurzů do nového AR .

Do některých kurzů může být nastaven sebezápis nebo je zápis prováděn individuálně vyučujícím.

Pro přihlášení je používán účet UHK, tedy stejné přihlašovací údaje jako do studijní agendy, pošty a dalších systémů.

Podpora systému Kurzy

Blackboard

Systém Blackboard zvaný též "oliva" (online výuka) slouží především pro uchovávání učebních textů, odevzdávání úkolů a prověřování nabytých znalostí. Práva pro přístup k předmětu získají studenti automaticky na základě zapsání si předmětu ve studijní agendě. Vyučující se na nastavení oprávnění správce kurzu domluví přímo s technickou podporou systému.

Aktuální informace

Jak na výuku a zkoušky v době omezení činnosti vysokých škol Distanční vzdělávání v době koronaviru FIM.pdf

Doporučení pro bezpečnější vzdělávání a zkoušení v online formě naleznete zde Doporučení pro bezpečnější on-line zkoušení.pdf

Použití aplikace pro bezpečné zkoušení studentů na dálku s využitím aplikace LockDown Browser:

Aplikace LockDown Browser slouží k omezení aktivity na počítači v době vyplňování testu v systému Blackboard tak, aby nebylo možné spouštět jiné aplikace nebo během testu aktivně vyhledávat informace na internetu.

Její přidružená komponenta Monitor slouží pro zpětnou kontrolu, zda zadaný test opravdu vyplňuje student, který se do systému přihlásil a během testu se na něj plně soustředí. Aplikace vyžaduje ID studenta a snímá jej skrze kameru během vypracování testu. Tato aplikace je provozována plně v souladu s GDPR (https://web.respondus.com/gdpr-privacy-shield/). Všechna data jsou ukládána pouze na dobu nezbytně nutnou, tedy 30 dní po ukončení testu a poté jsou všechny záznamy nenávratně vymazány.

Kontakt na podporu aplikace Blackboard

t: (+420 49333) 2225

Blackboard helpdesk FIM

kontaktní osoba: Ing. Jan Budina