UHK Aktuálně 11. 3. 2024

Reakce UHK v souvislosti s dnešní evakuací kampusu Na Soutoku

Autor: Jakub Novák, tiskový mluvčí UHK

Dnes (11. března 2024) došlo v souvislosti s výhrůžnými maily k evakuaci budov Univerzity Hradec Králové, a to zejména v univerzitním kampusu Na Soutoku v Hradecké ulici. Policie ČR tak reagovala na oznámení, že za výhrůžnými emaily stojí student UHK. Tato informace byla šetřením a zásahem jednoznačně vyloučena. Studentovi, který se ničeho nedopustil a lichá obvinění se ho týkala, bude nabídnuta možnost krizové intervence odborníky.

K zajištění plynulého provedení robustního preventivního opatření UHK zrušila odpoledne veškeré výukové a další aktivity v rámci všech součástí.  Po konzultaci s Policií České republiky od zítřejšího rána (úterý 12. března 2024) je veškerá výuková a další činnost na všech součástech UHK obnovena.

Všichni, kdo se cítí být psychicky zasaženi dnešní vypjatou situací, mohou využít v režimu 24/7 linku 158, která je propojí se specializovaným intervenčním centrem Policie ČR. Zároveň je možné si vyzvedávat věci, které jste nestihli po evakuaci odnést. Věci jsou sneseny do šatny budovy A (Objekt společné výuky). Studující a zaměstnaní UHK se v případě psychických obtíží mohou telefonicky obracet i na krizovou interventku Ivanu Bauerovou, na telefonním čísle 737 227 187, která vás dále nasměřuje na adekvátní a odpovídající pomoc. Přímo terapeutickou a psychologickou intervenci nabídlo také terapeutické centrum Nomia. Kontaktovat můžete Josefa Zbránka, tel.: 606 824 104. Společnosti Nomia děkujeme za veškerou nabídnutou pomoc.

Všechny kroky a další opatření konzultujeme s Policií ČR. Nadále platí, že pokud budete svědky jakéhokoli podezřelého či nestandardního jednání, neváhejte se neprodleně obracet na linku 158. Na všech budovách UHK je zajištěna zvýšená hlídková činnost Policie ČR.

Děkujeme za příkladnou součinnost s Integrovaným záchranným systémem a je nám líto, že jste byli vystaveni takto extrémní situaci.

Vaše UHK