UHK Aktuálně 11. 3. 2024

Krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubicích zná své vítěze!

Autor: Tereza Vaníčková, OPaK UHK

Dne 7. a 8. března 2024 se konalo v Pardubicích již XVI. krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, organizované Asociací pro mládež, vědu a techniku (AMAVET). Mladé vědátorky a vědátory ocenili zástupci všech fakult i vedení UHK.

Festival vědy a techniky podporuje politiku vytváření a rozvíjení zájmu o vědecké a technické obory mladých českých studujících, k čemuž se Univerzita Hradec Králové hrdě připojuje. I proto se vyhlášení soutěže a předávání cen účastnili zástupci všech fakult a vedení UHK.

Mgr. Leona Stašová, Ph.D., statutární zástupkyně rektora UHKpři předávání hlavní ceny Univerzity Hradec Králové vyjádřila velký obdiv nad všemi prezentovanými projekty v obou kategoriích. "Vítězové jste pro nás všichni",  dodala.

Pedagogickou fakultu UHK při předávání ocenění reprezentoval děkan fakulty František Vaníček, Filozofickou fakultu UHK proděkan pro vědu a výzkum Jan Květina, Přírodovědeckou fakultu UHK proděkan pro tvůrčí činnost Pavel Trojovský a za Fakultu informatiky a managementu UHK předala cenu proděkanka pro rozvoj a zahraniční styky Petra Poulová.

Cenu rektora za Univerzitu Hradec Králové získal v kategorii "Středoškolák" Matěj Mlynář s projektem RidersTrack - mobilní aplikace pro motorkáře.

Cenu Pedagogické fakulty UHK za projekt s názvem Historický vývoj germanismů a jejich použití v současném jazyce získala v kategorii "Středoškolák" Daniela Hegrová.

Fakulta informatiky a managementu UHK ocenila projekt s názvem Hodinový syn - internetová služba pro nabídku a vyhledávání brigád, jehož autorem je v kategorii "Středoškolák" Sebastian Bukai.

Filozofická fakulta UHK udělila cenu Jakubu Očenášovi za projekt s názvem Královec, taktéž z kategorie "Středoškolák".

Cenu Přírodovědecké fakulty UHK získala v kategorii "Junior" Lucie Jandejsková za projekt s názvem Reakce kvasinek na kovy.

Všem vítězkám a vítězům srdečně gratulujeme.