UHK Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Akademický senát 15. 12. 2022

Akademický senát UHK zvolil na svém ustavujícím zasedání nové vedení

Autor: Jakub Novák, tiskový mluvčí UHK

Akademický senát Univerzity Hradec Králové (AS UHK) v novém složení zvolil na ustavujícím zasedání své vedení. Čtvrté volební období stráví v jeho čele předsedkyně Hana Tomášková, docentka na Fakultě informatiky a managementu UHK (FIM UHK). Získala 14 hlasů z 22.

Pozici místopředsedy za studentskou komoru AS UHK obhájil Bc. Michal Pajer z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové (PdF UHK), který v této roli působil i v předchozím období. Získal devět hlasů z celkových dvanácti. Komoru akademických pracovníků povede nově doktor Lukáš Vízek z Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové (PřF UHK). Toho podpořilo sedm hlasujících z celkových deseti.

Těším se, až poznám nové tváře v senátu a budu se tak moci inspirovat jejich otevřenou myslí a spolu s přátelskou atmosférou některých znovuzvolených senátorů vytvoříme fungující kolektiv.
Hana Tomášková

doc. Ing. Hana Tomášková, Ph.D.

Fakulta informatiky a managementu UHK

předsedkyně Akademického senátu UHK

„Jsem mile překvapena počtem hlasů, které jsem získala. Vítezství v prvním kole jsem nečekala. I když mě rodina moc nepochválí, že budu čas opět trávit nad a se senátem, jsem ráda, že mohu dořešit záležitosti senátu, které se v minulém období nestihly. Těším se na nové výzvy, ať už se bude jednat o výzvy v řízení senátu nebo v řešení předložených problémů. Jsem ráda, že budu s podporou Michala a Lukáše moci nadále vést senát k využívání moderních technologií pro zjednodušení činností, zefektivnění procesů i zkvalitnění senátorské práce. Těším se, až poznám nové tváře v senátu a budu se tak moci inspirovat jejich otevřenou myslí a spolu s přátelskou atmosférou některých znovuzvolených senátorů vytvoříme fungující kolektiv,“ říká po jednání AS UHK v novém složení jeho „staronová“ předsedkyně Hana Tomášková.

Podobně jako doc. Tomášková i bakalář Michal Pajer navazuje na stávající práci místopředsedy AS UHK za studentskou komoru: „Děkuji kolegům a kolegyním za projevenou důvěru. Věřím, že společně navážeme na předchozí období a budeme dále pracovat na tom, aby byla UHK přívětivým místem pro studující i akademiky. V prvním roce funkčního období se např. zasadíme o co největší vyzvednutí tématu digitalizace studijní agendy a budeme řešit poplatky za administrativní úkony spojené se studiem“. Novým členem vedení Akademického senátu Univerzity Hradec Králové je naopak doktor Lukáš Vízek, který již v AS UHK působil v letech 2016 – 2019. „Vážím si svěřené důvěry být místopředsedou AS UHK za akademickou komoru. Chci svojí činností navázat na mé minulé působení v tomto celku, přispět k jeho vedení ze své pozice v předsednictvu a do diskuze o současnosti a budoucím směřování naší univerzity vnést podněty plynoucí z mého zaměření i zkušeností,“ doplňuje tříčlenné vedení Akademického senátu UHK jeho místopředseda za komoru akademických pracovníků Lukáš Vízek.

vedení AS UHK

Odsouhlasena byla podoba Ekonomické komise AS UHK ve složení:

• Libuše Svobodová, Ph.D., předsedkyně (FIM UHK),
  • Eva Freibauer Hamplová, Ph.D. (FIM UHK),
  • Karel Mls, Ph.D. (FIM UHK),
  • Dominik Horníček (FIM UHK),
  • Mgr. Martin Paleček, Ph.D. (FF UHK),
  • Ivan Růžička, Ph.D. (PdF UHK),
  • Zuzana Truhlářová, Ph.D. (PdF UHK),
  • PhDr. Jana Ondráková, Ph.D. (PdF UHK),
  • Jiří Lipovský, Ph.D. (PřF UHK),
  • Barbora Borůvková (FF UHK),
  • Anna Fliegerová (FF UHK) a
  • art. Mária Hromadová, ArtD. (PdF UHK).

Legislativní komisi AS UHK povede doktor Jiří Lipovský z Přírodovědecké fakulty UHK, pracovat bude ve složení:

• Jiří Lipovský, Ph.D., předseda (PřF UHK),
  • Jan Květina, Ph.D. (FF UHK),
  • Jiří Drtina (PdF UHK),
  • PhDr. Václav Bělík, Ph.D. (PdF UHK),
  • Tereza Jelínková (FIM UHK) a
  • Libuše Svobodová, Ph.D. (FIM UHK).

„Chtěl bych upřímně poděkovat všem senátorům a senátorkám, kterým život na UHK není lhostejný, jsou aktivní ve vedení senátu, v komisích, zkrátka jsou ochotni svůj čas věnovat správě věcí veřejných na naší univerzitě. Dnešní velmi proaktivní jednání je pro mě jasným signálem, že AS UHK pro následující období bude živým, kreativním a inspirativním organismem, na jehož činnost se upřímně těším,“ uzavírá rektor UHK Kamil Kuča. Akademický senát UHK se zároveň vyjádřil k záměru rektora Kuči jmenovat prorektorem UHK pro strategii a rozvoj doktora Michala Strobacha, jehož funkční období započne instalováním do funkce 15. prosince 2022.