Zpět na všechny kurzy

Jazyk: Čeština

Referent: Mgr. Lenka Česáková
E-mail: lenka.cesakova@uhk.cz

Máte zájem o tento kurz?

Neváhejte a podejte přihlášku

Popis

Přednáškový cyklus nabídne detailní pohled na rozvoj zdravotnictví a sociální péče v Hradci Králové během první republiky, konkrétně v letech 1918 až 1938. Studenti se dozví o historii místního zdravotnictví, počínaje 19. stoletím a mírně přesahující do 40. let 20. století. Program zahrnuje analýzu profesionální lékařské péče, vzdělávání v ošetřovatelství a sociální péči, a představí unikátní zdravotnickou výstavu z roku 1925. Kurz je obohacený ukázkami dobových učebních pomůcek a tiskovin, které ilustrují zdravotní péči té doby. Součástí kurzu bude Exkurze do expozice Cesty města – část K Salonu republiky a povídání nejen o lékárnách v Hradci Králové.

Jednosemestrální kurz - letní semestr

Výuka bude probíhat v přednáškovou místnosti na ODBORNÉM PRACOVIŠTI MUZEA - GAYEROVA KASÁRNA (Gayerova kasárna, Opletalova 334, HK 3)

Upozorňujeme, že uvedená volná kapacita je pouze orientační, neboť nezohledňuje počty přihlášek podaných prostřednictvím papírového formuláře.

Typ Název Datum Velikost

Přihláška-jednosemestrální-program-U3V-2024-2025