Zpět na všechny kurzy

Multimédia a jak na ně

Detaily

Lektor: Mgr. Klára Rybenská, Ph.D.
Fakulta: Pedagogická fakulta
Přihlášky do: 30. 6. 2024
Počet míst: kapacita vyčerpána
Cena kurzu: 800 Kč
Jazyk: Čeština

Referent: Mgr. Lenka Česáková
E-mail: lenka.cesakova@uhk.cz

Popis

Kurz je určen pro všechny zájemce. Předpokládají se již osvojené základy práce s PC (s myší, klávesnicí, základní orientace v operačním systému Windows 10). V kurzu Multimédia a jak na ně získá účastník základní přehled o multimédiích a internetu, a to jak v teoretickém, tak hlavně v praktickém základu. V kurzu se účastníci setkají s problematikou internetu, s internetovými prohlížeči, s vyhledávači a efektivním vyhledáváním na internetu. Posluchač bude seznámen se stahováním možného obsahu z internetu (například obrázky, knihy či zvukové a video soubory, které jsou volně dostupné). V kurzu bude účastník obeznámen i se základní úpravou obrázků či fotografií za užití vybraných programů určených pro počítačovou grafiku. Bude si moct vytvořit přání či koláž z vlastních fotografií. V kurzu se také budeme zabývat sociálními sítěmi, jejich popisem a možnostmi bezpečného užití. Účastník si bude moct založit účet na Facebooku, Instagramu či YouTube a pracovat s ním. Dozví se o možnostech využívání podobných sociálních sítí a bude se moct naučit v základu pracovat s jejich obsahem. V neposlední řadě bude součástí kurzu výuka základní práce s nástroji umělé inteligence (AI) včetně teoretického základu, kde budou účastníci seznámeni se stručnou historií a současnou problematikou fenoménu AI. Od účastníků navštěvující tento kurz se očekává znalost základní práce na počítači (práce s klávesnicí, myší, základní orientace v operačním systému Windows 10, možnost využít vlastní USB Flash disk).

Roční (dvousemestrální kurz)

Výuka bude probíhat na bud. E (Děkanát: Víta Nejedlého 573/4, Hradec Králové)

Upozorňujeme, že uvedená volná kapacita je pouze orientační, neboť nezohledňuje počty přihlášek podaných prostřednictvím papírového formuláře.

Typ Název Datum Velikost

Přihláška-roční-program-U3V-2024-2025