PdF Tiskové zprávy, Aktuálně 7. 3. 2024

Svátek současné francouzské literatury: od knihy k textu

Studenti francouzštiny Pedagogické fakulty UHK připravili akci, která se konala 6. března 2024 a jejímž cílem byla propagace francouzské a frankofonní literatury. Nabídla výběr textů, které představují literární produkci vydanou ve Francii v posledním desetiletí. Během setkání se studenti oboru francouzština, budoucí učitelé tohoto jazyka, zamýšleli nad tematikou a stylem desítky děl renomovaných autorů. Nabídli přítomným, aby sledovali panorama příběhů, které před nimi rozvinuli a vyslechli si originální úryvky z děl, z nichž mnohá existují již v českém překladu.

Čtení literárních textů bylo proloženo nesmrtelnými melodiemi francouzských šansonů, rovněž v podání studentů francouzštiny Univerzity Hradec Králové.