Školení k novým funkcím webu a správnému využívání editoru s důrazem na přístupnost stránek

Datum: 12. 1. 2022, Autor: Dominik Horníček

Proběhlo školení dodavatelem webu FG Forrest, a. s. školení pro všechny redaktory (zaměstnance). Záznam a podpůrné materiály jsou v detailu a přílohách článku.

Záznam

Otázky na školení

Jak otestovat výpadek stylů?

Testování webů bez CSS
  • Nejlépe samozřejmě ve zmíněných nástojích: Čtecích módech prohlížečů, čtečkách pro zrakově postižené a tak dále.
  • Ve Firefoxu to je jednoduché. Jděte do nabídky „View“ > „Page Style“ a vyberte „No style“.
  • V Chrome to snadno jde jen přes rozšíření Web Developer. („CSS“ > „Disable All Styles“).

Článek také doporučuje přečíst, protože dává další pohled na problematiku správně napsaného webu.

Kontakty

V případě technických problémů se obracejte na podpora.web@uhk.cz. Při problémech s připojením na školení můžete využít kontakty přímo na správce webu:

Typ Název Datum Velikost

Školení editorů webu uhk.cz z hlediska přístupnosti - FINAL