Zpět na všechny kurzy

Workshop Respekt až na půdu *akademickou (pokročilí)

Detaily

Lektor: Konsent, z.s
Start výuky: 6. 6. 2023
Přihlášky do: 2. 6. 2023
Počet míst: 11 / 20
Cena kurzu: zdarma
Jazyk: Čeština

Referent: Ing. Petra Holoubková
E-mail: petra.holoubkova@uhk.cz

Již nelze registrovat

Registrace do kurzu skončila 2. 6. 2023

Popis

Pokračující workshop Respekt až na půdu * akademickou, je prakticky zaměřený interaktivní workshop, jehož cílem je podat zaměstnancům a zaměstnankyním univerzity informace a zprostředkovat jim nástroje, které tvoří preventivní složku řešení sexuálního obtěžování, šikany a násilí na akademické půdě. Workshop je určen pro osoby, které se již zúčastnily zcitlivovacího workshopu. Představíme si téma genderově podmíněného násilí a sexuálního obtěžování v širším kontextu a propojujíme jej se souvisejícími tématy intersekcionality, fyzického a psychického násilí, ekonomického a finančního násilí, sexuálního a kybernásilí. Prohloubíme si znalosti efektu přihlížející či přihlížejícího a na praktickém cvičení si vyzkoušíme, jak mluvit s obětí obtěžování. Reálné příběhy z univerzitního prostředí nám poskytnou možnost rozeznat i méně jasné formy genderově podmíněného obtěžování, popovídáme si také o nejčastějších mýtech týkajících se victim blamingu a sekundární viktimizace. Budeme sdílet svoje postoje a názory a všichni odejdeme o něco lépe připraveni nebýt součástí problému.

Termín konání

06. 06. 2023 od 11:00h (časová dotace cca 3,5 hodiny)

malá zasedací místnost FF (místnost BSM3, budova B, třetí patro)

Ing. Petra Holoubková