Zpět na všechny kurzy

Kapitoly z dějin knižní kultury

Detaily

Lektor: Mgr. Lenka Horáková, Ph.D.
Fakulta: Pedagogická fakulta
Přihlášky do: 30. 6. 2024
Počet míst: 23 / 25
Cena kurzu: 400 Kč
Jazyk: Čeština

Referent: Mgr. Lenka Česáková
E-mail: lenka.cesakova@uhk.cz

Máte zájem o tento kurz?

Neváhejte a podejte přihlášku

Popis

Kurz "Dějiny knižní kultury" nabízí ucelený pohled na vývoj knihy a knižní kultury od starověku až po 20. století. Posluchači se budou moci ponořit do zajímavého příběhu knihy, objevovat její různé podoby a proměny, kterými prošla během staletí. Přednášky poskytnou náhled do technik knižní výzdoby, typů vazeb, vývoje písma a změn ve vnímání knihy v různých historických obdobích. Zvláštní důraz bude kladen na společenskou úlohu knihy a na to, jak se tato úloha vyvíjela v kontextu historických, kulturních a technologických změn. Posluchači se seznámí s vlivem knihy na šíření vědění, kultury a idejí a s jejím významem pro formování společenského vědomí a identity. Tento kurz je určen pro širokou veřejnost s láskou ke knihám a zájmem o jejich historii.

Jednosemestrální kurz - letní semestr

Výuka bude probíhat na bud. E (Děkanát: Víta Nejedlého 573/4, Hradec Králové)

Upozorňujeme, že uvedená volná kapacita je pouze orientační, neboť nezohledňuje počty přihlášek podaných prostřednictvím papírového formuláře.

Typ Název Datum Velikost

Přihláška-jednosemestrální-program-U3V-2024-2025