Zpět na všechny kurzy

Filozofie s humorem, aneb i filozof je jenom člověk

Detaily

Lektor: Mgr. et Bc. Ladislava Pozdílková
Fakulta: Pedagogická fakulta
Přihlášky do: 30. 6. 2024
Počet míst: 13 / 25
Cena kurzu: 400 Kč
Jazyk: Čeština

Referent: Mgr. Lenka Česáková
E-mail: lenka.cesakova@uhk.cz

Máte zájem o tento kurz?

Neváhejte a podejte přihlášku

Popis

Jednosemestrální kurz "Filosofie s humorem, aneb i filozof je jenom člověk" nabízí posluchačům unikátní a hravý přístup k poznání filozofických myšlenek a teorií. Skrze analytický a zároveň zábavný výklad se přednášející věnuje dílu a životu vybraných významných filozofů, jejichž působení ovlivnilo myšlenkové proudy od antiky až po současnost. Přednášky jsou strukturovány tak, aby postupně odhalovaly klíčové filozofické koncepty, přičemž je kladen důraz na lidskost a osobní stránky těchto myslitelů, čímž demystifikuje běžně vnímanou vážnost filozofie. Kurz si dává za cíl představit složité filozofické koncepty srozumitelně a zábavně bez ztráty odborné hloubky a zároveň podnítit k reflexi nad významem filozofie v každodenním životě.

Jednosemestrální kurz - letní semestr

Výuka bude probíhat na bud. B (Filozofická fakulta, nám. Svobody 331, HK 3)

Upozorňujeme, že uvedená volná kapacita je pouze orientační, neboť nezohledňuje počty přihlášek podaných prostřednictvím papírového formuláře.

Typ Název Datum Velikost

Přihláška-jednosemestrální-program-U3V-2024-2025